Mancarime ochi si apoi lacrimare...

07-06-2011
IsTw
Nu este medic/terapeut
IsTw
Buna ziua.. Ieri [luni] am fost la piscina.. iar acolo mi-a intrat apa in ochi.. Iar a doua zi [astazi] aveao un ochi rosu, si m-a mancat foarte tare si imi si curgea ochiul.. Am tras un pui de somn iar cand m-am trezit, hopa surpriza.. vad in ceata cu acel ochi... oare de la ce ar fi problema ?
Astept un raspuns rapid daca se poate.. ca maine sa stiu daca sa merg la medic.
Multumesc
4 comentarii
0
07-06-2011, ora 19:32
Vasilica16
Nu este medic/terapeut
Vasilica16
Hristos s-a inaltat!
Sigur ca maine vei merge la medic, poate fi vorba doar de o simpla conjunctivita( nu stiu daca se aduna puroi la baza ochiului)sau poate fi vreun corp strain.In apa piscinei cu siguranta a fost pus si clor.Incearca sa nu te scarpini, iar pana maine fa-ti ceai de galbenele si spala ochiul;incearca sa nu il soliciti foarte mult(la tv., citit, calculator).
In orice caz vei avea nevoie de tratament chiar si pt. conjunctivita.
Sanatate multa.
0
07-06-2011, ora 20:26
IsTw
Nu este medic/terapeut
IsTw
Multumesc pentru rapioditatea raspunsului.. In acest timp scurt mi-a trecut.. tind sa mai spun ca m-am dat cu o crema de soare, si m-am frecat uneori pe la ochi.. nu stiu care sa fie factorul declansator. Iar la ochi nu aveam puroi, el doar lacrima destul de tare si involuntar.
0
11-06-2011, ora 09:19
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna dimineata! Este util consultul oftalmologic, ar putea fi vorba despre o keratita; este necesar un tratament corect; numai bine
0
13-06-2011, ora 09:44
IsTw
Nu este medic/terapeut
IsTw
Multumesc pentru raspuns..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: