Mancarime la nivelul clitorisului

20-09-2011
1honey
Nu este medic/terapeut
1honey
Bunaziua! De 2 zile am o problema, si anume am o mancarime la nivelul clitorisului, daca spal des locul si nu ma scarpin mancarimea o e suportabila insa la orice fel de atingere locul incepe sa usture. nu este rosie zona, si nici nu am niciun fel de eczema. mentionez ca pe langa toate astea, sunt si extrem de uscata desi la nivel de vagin nu am mancarimi. am luat acum 3 zile pastila de a 2-a zi in urma unui accident, in rest am folosit mereu prezervativ.Sa fie asta cauza? Va rog sa imi raspundeti.
7 comentarii
0
20-09-2011, ora 15:33
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
cauza.sigur iti va raspunde un medic, ...
pana atunci, fa un ceai CONCENTRAT din musetel "vrac" (adica NU pliculete),
si fa spalaturi-exterior..de cate ori ai ocazia.
Sigur, iti vei reveni.
DAR, ia in considerare in primul rand ceeace iti va raspunde un medic.
Sanatate.
0
20-09-2011, ora 15:42
1honey
Nu este medic/terapeut
1honey
Multumesc mult pentru sfat, o sa incerc sa-mi cumpar azi ceai de musetel. O zi frumoasa !
0
20-09-2011, ora 17:30
dana.1502
Nu este medic/terapeut
dana.1502
buna..ma bag si eu ca si eu am avut probleme..draga mea si eu am avut mancarimi ani de zile..si am citit pe net, apoi mi-am facut papanicolau si mi-a iesit 3, apoi am facut test hpv si mi-a iesit pozitiv tulpina 16, adica mi-a spus dr ca trebuia sa-mi dau seama..asta acum 5 ani, si de atunci traiesc cu hpv 16, merg din 6 in 6 luni la Bucuresti la un profesor, am facut de 2 ori erad si degeaba..deci ai grija..fa-ti un test hpv.acum o sa fac o conizatie..am si eu 42 ani.Iti doresc mult succes si sa dea d-nul sa nu ai hpv.
0
20-09-2011, ora 18:45
1honey
Nu este medic/terapeut
1honey
off...si eu sper. o sa merg evident si la doctor. imi pare rau pentru ce ai patit, iti doresc multa sanatate!
0
20-09-2011, ora 19:58
d-b
Nu este medic/terapeut
d-b
Buna,
Si eu am avut o astfel de mancarime si am folosit un unguent numit Nidoflor. Pot sa spun ca a avut rezultate pozitive si ai putea incerca. Ideal este sa mergi la un medic.
Multa sanatate!
0
20-09-2011, ora 23:34
1honey
Nu este medic/terapeut
1honey
multumesc...mi-a recomandat cineva sa incerc CLOTRIMAZOL.(unguent) stie cineva daca este bun?
0
21-09-2011, ora 17:27
user101940
Nu este medic/terapeut
user101940
dar la doctor cand ajungi?.vad ca se practica automedicatia la scara larga.si uite asa te poti trezi cu minuni de complicatii..lasa ca ai sa mai imbatranesti si o sa-ti vina mintea la cap (sper!!!).doar sa nu fie prea tarziu..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: