Mancarime in zona genitala

31-07-2012
Robert.ro
Nu este medic/terapeut
Robert.ro
Buna ziua.
As avea o mica intrebare.De curand am avut o mancarime intensa in zona genitala(in partea de jos al scrotului), m-am scarpinat si s-au format niste mici rani deschise care ma ustura si care sunt si un pic umflate(asa le simt la pipaire).Pe lenjeria intima aceste rani eliminau ceva lichid incolor sau putin galbui.Dupa un timp am incercat sa nu ma mai scarpin si ele au disparut, dar in continuare e prezenta mancarimea care devine disperanta, ce sa fac sa scap de mancarime si oare de unde a aparut?Mai ales ca nu am avut niciodata relatii sexuale...Multumesc
7 comentarii
0
31-07-2012, ora 14:37
louferygo
Nu este medic/terapeut
louferygo
Prima data cand am citit ce ai scris am crezut ca poate fi herpes insa daca nu ai avut relatii sexuale nu stiu ce sa zic..ai fost la strand recent sau ai stat pe colac de wc folosit de altcineva care ar putea avea probleme? Sex oral ti s-a facut? Cel mai bine ar fi o vizita la doctor, poate e doar o mica infectie.
0
31-07-2012, ora 14:40
Robert.ro
Nu este medic/terapeut
Robert.ro
Stau intr-un apartament de baieti(5) si folosim acelas toaleta si e posibil din greseala sa fi folosit poate si lenjeria vreunuia din greseala...asa ma gandeam eu...Doctor Dermatolog recomandati?
0
31-07-2012, ora 14:48
louferygo
Nu este medic/terapeut
louferygo
Hm...nu e foarte igienic. Trebuie sa fi mai atent, este important pt sanatatea ta. Incearca sa te dai cu unguent Aciclovir, il gasesti in orice farmacie, nu e ff scump, cred ca 9 lei sau mai putin. Ai grija sa fi curat si fa-te cam din 3 in 3 ore. Sper sa te faci bine.
0
31-07-2012, ora 16:59
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Este de preferabil sa mergeti la un medic dermato si sa va faceti o testare pt BTS/acestea sunt simptome pt BTS- nu putem da diagnostic pana nu va vede un medic
0
01-08-2012, ora 10:05
florin02
Nu este medic/terapeut
florin02
buna ziua de 3-4 luni am in zona testiculelor o pata de culoare rosie-alba care imi provoaca mancarimi puternice si imi apar un fel de urme de matreata, tot de culoare alba.opinia unui doctor va rog!
0
01-08-2012, ora 11:20
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
trebuie sa mergi la un medic pt diagnostic- dermato-venero..nu avem cum sa te ajutam cu un diagnostic acum pe loc
0
12-12-2012, ora 15:31
Robert.ro
Nu este medic/terapeut
Robert.ro
Diagnosticul medicului:Neurodermetita
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.