Mancarime in gât, stranut puternic si des, intepaturi ochiul stâng si infundari nazale

11-06-2014
Balota1993
Nu este medic/terapeut
Balota1993
Buna azi azi vrea sa ma ajutati recent am fost in România iar acum sunt in Anglia iar de cand am ajuns aici am mancarimi in gât, stranuturi puternice si dese, iar am câte o nata a nasului infundata o zi una alta zi cealaltă si imi curge un lichid din nas incolor si nevascos?ma puteţi ajuta cu un diagnostic ceva?am mai avut asta si in urma unui control mi sa spus ca am rinita alergice si mi sa dat sa iau Claritine si Parasinus si mia trecut insa acum de 1 săptămâna tot iau si numai imi trece, nu pot dormi noaptea !va rog frumos ajutatima!
4 comentarii
0
11-06-2014, ora 11:20
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pe forum gasiti mai multe postari cu sfaturi care o sa va ajute mult
cititi despre rinitele alergice
cititi despre refluxul gastro esofagian
cititi despre faringite
pe moment va trebuie nazonex sau biorinil pentru nas
tab de supt cat mai naturale.. dar fara lamaie si vit C
se exclud din alimentatie toate fructele citrice, acre, suicurile, mancarea cu otet si acra..s.m.a.
0
11-06-2014, ora 11:22
Balota1993
Nu este medic/terapeut
Balota1993
Mersi frumos dar nu ştiu daca asa au si aici unde locuiesc eu in Anglia aceeaşi denumire medicamentele care le-aţi propus !
0
24-06-2014, ora 21:17
dant84
Nu este medic/terapeut
dant84
Buna, as dori si satul dumneavoastra dupa ce am fost consultat de catre 3 ORL isti, am trecut printr o serie de raceli in decurs de doua luni martie si aprilie, am ramas cu rosu in gat m am prezentat la medic mi a dat zinat 500 apoi amocsiklav 1000 si nimic, bioparox, vitamine, in timpul racelilor am fost ragusit o saptamana si ceva medicul de fam a evitat sa mi dea antibiotic, am consultat aldoilea ORL ist, care mi a spus ca am un gat biciuit de pe urma virozelor si ca nu e nimic grav, dar mie a inceput sa se auda un clic de la marul lui adam cand imi miscam capul stg - dr si cand inghiteam, am mers la al 3 lea ORL ist care mi a dat avelox si flucovim, mi am mai revenit nu mai simt clicul cand imi misc gatul sau cand inghit dar simt o stanjeneala in partea stg a gatului la muschiul gatului sau in spatele muschiului si am ganglionii inflamati, am facut eco pt tesuturi moi si mi a spus ca este ori de la gatul rosu ori de la masele stricate, doua la numar din partea de jos. Azi am simtit si o amorteala cu furnicaturi in varful degetelor de la maini. Sunt si foarte panicat. Va rog sa ma indrumati.
Multumesc.
0
29-06-2014, ora 03:37
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
tratezi dantura
faci consult la Gastrologie..fiindca gatul ros este de la refluxul gastric si degeaba ei tratament daca nu trateazi corect gastrita si nu tii regim corect aimentar
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: