Mancarime excesiva. Raspuns urgent, va rog!

01-01-2013
RN
Nu este medic/terapeut
RN
Buna seara, in ultimele 2-3 saptamani acuz mancarimi excesive in zona genitala.nu stiu ce sa fac.am incercat tot felul de creme, printre care si cutaden, nidoflor, si ceva crema pe baza de propolis.ar trebui sa iau ceva pastile pe gura?.ar putea fi ceva grav?.Mentionez ca dupa contact sexual zona respectiva si ustura.Dupa putin timp insa apar din nou mancarimile.
4 comentarii
0
02-01-2013, ora 01:47
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Cel mai probabil este vorba de candidoza si se impune un control medical.
0
02-01-2013, ora 11:42
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Trebuie sa mergi la medic neaparat.
Daca nu ai scurgeri si nu esti iritata in interior ori exterior, atunci nu ai candidoza si iei degeaba pastile ori creme pentru candida, vezi si tu ca nu functioneaza tratamentele pentru acest dagnostic.. Sunt o multitudine de probleme ce pot cauza mancarimi in zona genitala, mergi neaparat la medic pentru Papanicolau si analiza de secretie.
0
02-01-2013, ora 15:04
RN
Nu este medic/terapeut
RN
va multumesc mult pt raspunsuri, problema e ca inainte acuzam doar mancarimi, acum, vaginul ma ustura foarte tare in timpul actului sexual.si mi-e teama sa nu fie ceva mai grav decat candidoza
0
03-01-2013, ora 23:16
TheDuchess
Nu este medic/terapeut
TheDuchess
Shanice, am şi eu aceeaşi problemă...
Mie mi s-a întâmplat să-mi treacă, apoi mi-a apărut din nou. Încearcă să nu te scarpini. Pe mine, una, mă şi doare...
Dacă găseşti leac, te rog să spui !

Sănătate !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •