Mancarime a pielii

31-10-2007
mmg
Nu este medic/terapeut
mmg
De cateva zile am o mancarime a pielii, la inceput ma deranja pe maini, apoi si la picioare si acum si pe burta, piept. Nu sunt bubite, nu se vede nimic pe piele doar atunci cand ma frec in locul respectiv - se inroseste. Astazi dupa ce am facut dus m'a deranjat cel mai mult. Stie cineva care ar fi problema? Nu am mai avut probleme de genul acesta si nu stiu ce sa fac. Ar trebui sa merg la dermatolog?
2 comentarii
0
01-11-2007, ora 00:00
ani_2001
Identitate neconfirmată
ani_2001
Buna, eu iti recomand sa mergi la medic, sotul meu are probleme asemanatoare dar numai vara chiar sapt.asta am fost la un medic si ne-a spus ca are pielea prea uscata.
Ar fi bine sa mergi la un dermatolog si tot odata sa-ti faci niste teste la un alergolog.
Sanatate !
0
15-12-2007, ora 00:00
MRC
Nu este medic/terapeut
MRC
salutare, cam aceias problema o am si eu cam de o saptamana este un cosmar mai ales cind fac dus ma scarpin parca as avea raie dupa care se calmeaza efectul de mincarime, ce observ eu pe piele sint niste punctulete mici rosi care apar ca niste cosulete care dispar si reapar in special pe spate, brate, si piept.ce pot sa fac, va rog mult de tot sa i-mi spuneti si mie ce pot face si ce tratament eczista. daca stie cineva, rog sa-mi dea un raspuns.multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •