Mana dreapta si limba amortita. Nu puteam vorbi.

12-08-2014
jagaimo
Nu este medic/terapeut
jagaimo
Astazi, dintr-o data am observat ca nu mai vedeam bine..mana dreapta a inceput sa imi amorteasca..intai palma, apoi a continuat inspre cot si mai apoi inspre umar; intre timp mi-am simtit si limba amortindu-mi si am realizat ca nu mai puteam articula niciun cuvant si am inceput sa ma panichez... totul a durat aproximativ trei minute, am vorbit la telefon cu medicul de familie si mi-a recomandat calciu si magneziu si a spus ca totul poate fi pe baza de stres insa mi-e teama sa nu fie mai mult de-atat...Voi ce credeti?
2 comentarii
0
12-08-2014, ora 20:30
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Eu va recomand sa nu treceti cu vederea ceea ce s-a intamplat si sa faceti un set de investigatii.
Incepeti prin a merge la medicul neurolog.
Astept vesti de la dumneavoastra
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
20-08-2014, ora 19:01
CristianCristian12
Nu este medic/terapeut
CristianCristian12
exact simptomele mele de la inceput cand am facut atac de panica, calciu si magneziu v-a face mai rau, dandu-ti energie. Vei face asa : o sa vezi un / neurolog iti v-a face niste teste ( stai intr-un picior, iti da cu ciocanelul la genunchi, iti atingi nasul cu varful degetului aratator cand ai ochii inchisi, teste care vor fi bune adica perfect functional din pdv neurologic, apoi vei merge acasa si vei avea din nou aceleasi simptome, care se tot agraveaza, Ca sa nu o lungesti atat iti spun eu ce trebuie sa faci. O sa ai nevoie de un psihiatru / psiholog / psihoterapeut. Nu uita sa fii fericit/fericita. Si incearca sa accepti ce ai, ce esti, ce primesti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: