Ma supara rau ejacularea precoce !

17-05-2012
Petru84
Nu este medic/terapeut
Petru84
Buna Ziua! Am 28 de ani, sint casatorit si am probleme cu ejacularea precoce, durata de penetrare dureaza cam 30-40 secunde (ejacularea precoce ma deranja dintodeauna, insa acuma s-a agravat un pic). Fac investigatii la o clinica particulara, am luat rezultatele inca nu am inceput tratamentul propriu-zis, vreau sa ma asigur ca o sa fie unul corect. Va rog sa va dati cu parerea care ar trebui sa fie tratamentul, mai jos am indicat rezultatele analizelor:
1. Secretul prostatei:
-Leucocite-4-6
- Epiteliu - mult
- granule de licitina - lipsesc
- trihomonade - nu s-au depistat
- alta flora - cobacili moderati
celule cu caracter de atepie- mucozitate moderata

2.Insamintare din uretra
microorganismele depistate: - Microflora patogena nu s-a depistat

3. Analiza la hormono (testtosteron si prolactin):
- prolactina - 11, 0 (1-18 ng/ml)
- testosteron 5, 4 (B: 3-12 ng/ml)

4. Ultrasonografie la prostata - si aici a fost tot normal.

Va rog mult expuneti-va parerea si spuneti-mi sincer daca am sanse sa pun capat acestei probleme !
Raspuns va rog trimitetimi - sau daca va mai trebuie detalii de asemenea scrieti-mi o sa va le ofer neaparat.
Va multumesc anticipat !
4 comentarii
0
20-05-2012, ora 19:39
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cauza ejacularii precoce la tine nu este de natura infectioasa...tasteaza " ejaculare precoce " si vei vedea ca cele mai frecvente cauze sunt de alta natura...
0
01-11-2012, ora 14:56
mihai_ghi
Nu este medic/terapeut
mihai_ghi
ai reusit sa rezolvi?
0
10-01-2013, ora 11:20
xas
Nu este medic/terapeut
xas
salut!
si eu am suferit de aceasta problema si am rezolvat-o cu succes. Idea este ca trebuie sa scapi de stres, iar asta o faci in primul rand prin sport. Ai observat ca atunci cand faci exercitii fizice iti vine sa casti? Asta pentru ca sangele iti alearga prin vene, iar prin cascat iti oxigenezi creierul. Daca chiar si acum cand citesti postul asta te ia cascatul, crede-ma ca esti prea stresat... In vreo doua trei luni eu am scapat de problema. NU mai face investigatii asa costisitoare, nu are rost... -. Bafta!
0
04-04-2017, ora 13:17
dicus
Nu este medic/terapeut
dicus
http://www.romedic.ro/forum/medicamente-pt-ejaculare-precoce-90355
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: