Ma poate ajuta cine-va cu niste sfaturi ? Va rog

15-11-2011
Bogdan V
Nu este medic/terapeut
Bogdan V
Am 21 de ani 54 de kg 166 inaltime sa va spun ce ma supara:

cateodata cand ma ridic simnt o presiune la inima niste batai mai ample mai profunde sa zic asa. nu mereu, la fel si cateodata dupa masa cand manac simnt unele batai mai profunde si un puls mai amplu nu stiu cum sa-l numesc...
pulsu cand stau este bun 57-65 cateodata ajung si la valori mai scazute cum ar fi 54-53... tensiunea buna si ea 120/62 foarte rar mi se schimba tensiunea( foarte rar mi se schimba presiunea mai mult de 70 nu creste.)nu sunt consumator de cafea, alcool, cafea... consumn doar apa si ceai... ocazional un suc natural.

De mic am facut sport de performanta... dar de ceva timp vro 3 ani nu mai fac sport doare foarte rar la un fotbal la sala... foarte rar... nu inteleg de ce simnt aceste batai sunt foarte suparatoare ma ia tot felu de ganduri nu pot sa nu ma gandesc la ea cand simnt bataile astea...

In urma cu 8 luni am facut un ekg si mi-a spus ca nam nimca ca e perfect sanatoasa, O sa mai fac si un eco dar problema este ca nu dispun de bani, fac foarte greu rost de bani... sper ca o sa pot sa fac rost de bani sa fac si un eco doppler dar pana atuncia va rog ajutati-ma cu niste sfaturii... e ceva grav?


Va multumesc si va doresc multa sanatate!
Doamne ajuta!
1 comentarii
0
04-12-2011, ora 15:42
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Nu Echo trebuie facut ci o monitorizare Holter de EKG.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici