Ma inteapa in zona inimii constant de circa 15 ore

05-03-2014
ION22222
Nu este medic/terapeut
ION22222
Ma numesc Ionut am 22 de ani, tin sa mentionez ca am mai avut intepaturi in zona inimii sau in partea dreapta dar la acelasi nivel cu inima intepaturi de scurta durata de cateva minute poate maxim jumatate de ora. In acest moment ma inteapa de cel putin 15 ore in ultimil zile nu am baut cafea sau alcool sau efort fizic in exces, in schimb sunt putin stresat ceva suparari... locul exact in acre ma inteapa este cam 10 cm sub clavicula in partea stanga a muschiului Pectoral mare dar uneori simt ca durerea coboara pe partea costala pana sb pozitia inimii cred ca muschii din acea zona se numesc Rectus abdominis, ma simt foare slabit si ma sperie va rog frumos sa imi spuneti ce ar putea sa fie sau ce trebuie sa fac.
3 comentarii
0
05-03-2014, ora 17:41
magda_magduta
Nu este medic/terapeut
magda_magduta
buna Ionut.mergi la medicul de familie sau la farmacie si ia un calmant gen distonocalm sau extraveral
0
05-03-2014, ora 19:40
ION22222
Nu este medic/terapeut
ION22222
Da asta asi fi facut dar nu sunt in tara si nu am un medic de familie aici si abia peste 2 zile am programare la un medic, multumesc o sa vad ce substanta activa are distonocalmul si o sa merg sa cumpar, multumesc mult
0
09-03-2014, ora 21:16
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Buna Ionut ! Ai reusit sa mergi la medic ? Poti sa-mi spui ce ti s-a spus si ce ti s-a recomandat? Cum te simti acum ?

dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici