Ma dor sanii

16-09-2013
Andrada2010
Nu este medic/terapeut
Andrada2010
Ma dor sanii foarte rau, simt niste intepaturi si daca imi este frig apar niste bubite albe care dispar, ma doare putin si burta dar numai cand ma apas, dupa contactul sexual protejat menstrutia mi-a venit, am facut si un test mi-a iesit negativ. miercuri am programare la medi insa sunt foarte speriata. ar putea fi totusi o sarcina ?? sau doar in gandul meu pentru ca in ultimul timp m am gandit numai la asta
5 comentarii
0
16-09-2013, ora 23:21
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Aici nu e vorba de o sarcina, ci de o dereglare hormonala, chist ori anexita. Intepaturile la nivelul sanilor arata ca e ceva in neregula in zona genitala, sanii sunt oglinda organelor genitale.
0
17-09-2013, ora 15:20
Andrada2010
Nu este medic/terapeut
Andrada2010
Durerea de cap si intepaturile in burta pot fi cauzate de una dintre cauzele mentionate mai sus ?
0
18-09-2013, ora 14:13
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Andrada, da. Anexita si chisturile dau intepaturi in zona pelvina. Dureri de cap nu prea.
0
18-09-2013, ora 16:10
Andrada2010
Nu este medic/terapeut
Andrada2010
Va multumesc. am fost astazi la medic si am aflat ca am anexita in partea stanga si nisip la rinichi
0
01-10-2013, ora 14:20
Ula
Nu este medic/terapeut
Ula
Iau anticonceptionale Yasmin de 3 luni. Le-am luat ca la carte in fiecare zi, evitand tot ce ar putea sa le scada eficacitatea. Totusi, de2 zile ma dor ingrozotor sanii. Mentionez ca abia luni ar trebui sa-mi vina menstruatia si vineri termin pilulele. Oare e posibil sa fi avut loc ovulatia?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce mă dor sânii?
  • Înțelegerea afecțiunilor legate de sâni - cele mai frecvente situații și semnele de alarmă
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •