Ma doare inima?

21-03-2007
gaby12
Nu este medic/terapeut
gaby12
Buna ziua, ma numesc Gaby si nu stiu ce pot sa am aceste sunt simptomele:
Ma doare mana stanga, durere la inima, durere la venele de la gat si de umar.
Va rog sa ma ajtati sa imi spuneti ce as putea avea.
5 comentarii
0
21-03-2007, ora 00:00
dr.Alin
Identitate neconfirmată
dr.Alin
Ar fi util sa precizati: varsta, sexul, conditiile de aparitie, durata si caracterul durerii (intepatura, apasare etc), eventualii factori de risc cardiovascular (fumat, diabet, hipertensiune, colesterol, antecedente familiale de boala cardiaca)
0
22-03-2007, ora 00:00
gaby12
Nu este medic/terapeut
gaby12
Femeie 38 ani, durerea este apasatoare, nu fumez, nu am diabet, nu am tensiune, nu stiu de de colestelor dar am 85 kg si am 170, da bunica are probleme cu inima
0
22-03-2007, ora 00:00
gaby12
Nu este medic/terapeut
gaby12
Foarte des mi se albastresc buzele si respiratia foarte grea
0
30-03-2007, ora 00:00
dr.Alin
Identitate neconfirmată
dr.Alin
Daca intr-adevar obositi si vi se albastresc buzele ati putea avea o cardiopatie congenitala sau o afectiune pulmonara. Ar fi bine sa va faceti o radiografie toracica si o ecografie cardiaca.
0
15-01-2009, ora 07:33
alexandruionutz9
Nu este medic/terapeut
alexandruionutz9
salut, ma numesc alex, am 16 ani, sunt elev si am si eu o problema cu inima:simt de vreo cateva zile niste dureri in partea inimii dar nu sunt dureri mari;mentionez ca nu fac sportul la scoala tot din cauza inimii;imi dati si mie un sfat, va rog frumos despre ce ar putea fi ca eu deja sunt panicat.Multumesc mult!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  •