Ma doare incheietura mainii

01-02-2011
LeBron
Nu este medic/terapeut
LeBron
Salut, sunt Mihai, am 15 ani si dupa cum spune si titlul ma doare rau incheietura mainii.

Totul a inceput acum 3 luni. Pe atunci mai trageam de greutati dar aveau doar 2.5 kg. De pe atunci a inceput durerea. Am fost la cabinetul scolii si dna Doctor a spus ca e o durere de crestere si sa ma ung cu Diclofenac si sa pun o manseta. Asa am facut timp de o saptamana. A trecut dar acum a revenit.

Eu joc baschet si atunci cand arunc la cos ma doare.Nu am mai tras de greutati. Acum am observat ca e putin umflat osul si ma doare cand indoi mana(spre interior)

Va rog spuneti-mi ce sa fac, nu vreau sa ma mai doara cat timp joc baschet. Sper ca am fost destul de explicit si imi cer scuze daca nu am ales topicul bun
2 comentarii
0
12-02-2011, ora 20:25
Olgutzas
Nu este medic/terapeut
Olgutzas
probabil ca ai facut o intindere, ti-ai fortat incheietura, du-te la un ortoped sau la un reumatolog.
0
06-04-2011, ora 14:32
mihacata
Nu este medic/terapeut
mihacata
buna sunt mihaela, am si eu fetita de 11 ani si are durere mare la incheetura mainii.Am fost la ortoped si am vazut ca are si scolioza.As vrea sa stiu daca are legatura scolioza cu durerea de la mina?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.