Ma doare de mor o unghie

12-02-2010
powerspy
Nu este medic/terapeut
powerspy
Buna ziua, de ceva timp (de vreo 4-5 luni) am la piciorul drept puroi...l-am tratat cu ceapa oxacilina antibiotice, acu cateva zile parea ca e mai bine dar ma gandesc eu ca nu are de ce sa dureze atat o infectie...si bag foarfeca sa ma uit si ce observ ma ingrozeste.un colt(nu stiu exact) care e bagat pana in piele destul de mult.am incercat sal scot dar fara noroc pt ca ma doare de mor
Va rog sami ziceti ce pot face, daca va durea solutia care mi-o dati :-(
2 comentarii
0
12-02-2010, ora 10:34
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mergi la o farmacie homeopata si cumparati Hepar sulfuris CH30 si sugeti sub limba de 3-5 ori pe zi cate o granula, la intervale regulate si infectia si durerea se va duce ca prin minune. Este remediul potrivit in 90% din cazuri similare. Daca apartineti de cei 10% aveti ghinion si atunci trebuie alt remediu, insa dureri asa de insuportabile sunt tipice numai pt. acest remediu. Remediul costa 6 lei si nu se gaseste decat la farmacii homeopate. O lista cu farmacii gasiti in google daca cautati dupa fraza "FARMACII CARE DEŢIN MEDICAMENTE HOMEOPATICE PREPARATE"
0
12-02-2010, ora 18:01
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
ar trebui să mergeţi la un medic, de preferinţă dermatolog, sau chiar la chirurgie generală, ce pot ei face nu doare foarte tare- o anestezie locală şi vor tăia acel colţ, atâta vreme cât unghia a crescut prost si nu este inlăturată mecanic această cauză- veţi trece prin perioade de vindecare şi revenire ale infecţiei fără să ajungeţi la un rezultat final- dacă înlăturaţi cauza, în câteva zile vă veţi vindeca, unghia va creşte frumos din nou şi nu veţi avea din nou probleme pe viitor.
în plus există posibile complicaţii care pot apărea în timp datorită infecţiei persistente la nivelul degetului, v-aş recomanda chiar o clinică pe care eu personal am găsit o pe acest forum şi am dus pe cineva acolo care s-a tratat cu succes, asta dacă sunteţi din Bucureşti- căutaţi clinica cutismed- pe google şi găsiţi datele de contact acolo pentru a vă putea face programare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.