Ma chinuie vezica urinara de 6 luni!

23-10-2010
margareta_b
Nu este medic/terapeut
margareta_b
Buna ziua.
Cred că sunt pe punctul de a înnebuni. De aproape 6 luni ma chinuie vezica intr-un mod ce-mi afecteaza extrem de tare viata sociala si nu numai.
Am fost la urolog si mi-a facut ecografie. Totul e normal.
Urocultura de 2 ori. Nu e infectie. Cu toate acestea am facut doua tratamente cu augumentin. La prima urocultura mi-ar fi găsit ceva urme de infectie... La a 2-a, nimic.
La ginecolog nu am fost.
Totul a inceput pe masina in luna mai. Aveam impresia ca trebuie sa merg la toaleta urgent. Transpiram si aveam spasme vezicale. Mi se inmuiasera genunchii...Cand am ajuns in fata wc-ului, totul a trecut. Am incercat sa urinez dar nu aveam ce. 2 picaturi. Cand am intrat din nou in masina, am patit acelasi lucru.
Cand sunt acasa nu am astfel de probleme.
Totul incepe atunci cand ies in societate, merg cu autozul, cu masina, cand sunt stresata, la birou, etc. incep sa apara aceleasi stari.
Nu ma ustura cand urinez, nu am urinat cu sange, nu ma doare nimic...
e doar acea senzatie ca ma apasa ceva pe vezica, apoi incep spasmele, transpiratia si amortirea picioarelor.
simt ca innebunesc la propriu.
ma gandesc daca nu o fi pe baza psihica...
sa-mi dea cineva un sfat
patesc asta in fiecare zi. cateodata mai rar, cateodata continuu, repet, atunci cand sunt afara din casa. pe mijloacele de transport e cel mai ingrozitor
sa-mi dea cineva un sfat
ce sa fac?
la ce fel de medic sa apelez?
3 comentarii
0
28-10-2010, ora 20:35
adrianasshop
Nu este medic/terapeut
adrianasshop
e ciudat, intr-adevar...
e sigur pe fond nervos
inecarca sa iei niste extraveral si sa nu te mai gandesti pur si simplu
tine-ma la curent
sanatate multa!
0
01-11-2010, ora 23:12
davida andreea
Nu este medic/terapeut
davida andreea
pentru Margareta, dupa parerea mea nu e ceva pe fond nervos, sfatul meu e sa cauti un medic urolog bun pentru ca la ecografie nu se vede ce ai tu la vezica, iti vorbesc din propie experienta, eu am cistita interstitiala o boala care afecteaza mucoasa vezicii urinare de 5 ani si abia anul acesta am primit un diagnostic am facut atatia ani tratamente aiurea recomandate de medici care nu m-au ajutat deloc, du-te la medicul de familie si cere o trimitere la urolog
0
05-11-2010, ora 13:15
adrianasshop
Nu este medic/terapeut
adrianasshop
da
nu e pe fond nervos asta am vrut sa cred si eu pt mine
am fost ieri la panduri si am descoperit ca am ureterocel... si nu se rezolva decat chirurgical.joia viitoare ma duc
sper sa se rezolve cum trebuie!
asa ca mergi la doctor!!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.