Muscatura de capusa

11-01-2012
adyaly@
Nu este medic/terapeut
adyaly@
Buna seara.acum 2 ani am gasit o capusa in buric.si cred ca de atunci la cel ami mic efort mi se desface buricul si imi apare sange in el.(crapa)am fost la doctor unii miau zis ca trebuie sa ma operez ca nu are nici o legatura cu capusa din buric.am fost la altii si mi-au zis ca sunt suspecta de boala LYME.Va rog sa imi spuneti daca este vrio posibilitate de-a fi vrio bacterie de la o capusa care poate provoca aceste sangerari in buric sau trebuie sa ma operez.va multumesc
5 comentarii
0
11-01-2012, ora 22:04
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Detaliaza putin:
- CE ai facut atunci cand, ai gasit capusa?
- ai lasat-o acolo?
- ai fost la medic?
- ai scos-o TU?
precizare:
DACA NU a fost scoasa chirurgical,
ea ramane..acolo...
scriu din proprie experienta..
DOAR ca..la o luna mi-au scos-o, chirurgical.

Tot la fel de bine, ..s-ar putea sa nu fie de la capusa, simptomele tale...?!?
SIGUR, iti va da raspuns un medic!

Sanatate!

Un An Bun!
0
12-01-2012, ora 10:02
adyaly@
Nu este medic/terapeut
adyaly@
am fost la medic dar miau zis ca desfacerea buricului nu este de la capusa.capusa a fost scoasa chiar de mama.pe la orice spital am fost imi spune ca nu se intampla de la capusa deoarece este de vina cordonul ombilicar care nu sa cicatrizat.dar totusi in buricul meu se vede o gaura care totusi zici ca este facuta de o bacterie care roiade spre inauntrul buricului
0
12-01-2012, ora 13:02
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Mama ta NU a putut sa scoata TOATA capusa (la noi a scos-o initial asistenta SI..TOT nu a fost ok..)..
ma repet si eu am scos-o, ea SE REFACE si, dupa o luna am ajuns la Urgente, a facut incizie "pe viu"si..apoi vaccin antitetanos (cred..oricum, un vaccin).abia asa..a fost totul OK.


intrebare:
ATUNCI..ti s-a facut si-un vaccin???????


SIGUR este de la capusa DACA, NU a fost scoasa chirurgical.

Mergi la un chirurg si povesteste-i TOT..cu capusa, asa cum ai scris AICI.

Sanatate si lasa-ne vesti de bine.
..acum NU mai ai dubii...de la capusa ti "se trage"..problema care- te deranjeaza.


Cele bune,
0
12-01-2012, ora 13:38
adyaly@
Nu este medic/terapeut
adyaly@
multumesc de sfat.an sa incerc sa le mai explic o data acelasi lucru care vam explicat si voua.
0
20-05-2012, ora 12:27
sorin_korg
Nu este medic/terapeut
sorin_korg
Buna ziua.Cu cateva zile in urma, am avut neplacearea sa ma trezesc cu sange la buric si bluza murdara de sange in zona respectiva.M-am spalat cu putina apa si nu se vedeau urme de leziune ceva.M-am gandit ca poate pe timpul noptii m-am scarpinat si mi-am atins cu unghia locul respectiv cauzand aceasta sangerare.Mentionez ca iau tratament pentru un accident vascular ischemic pe baza de tanakan, aspenter, redergin si athoris.Avand in vedere ca sunt medicamente vasodilatatorii, si de subtiere a sangelui, ar putea fi cauza aceste sangerari?Multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum scot căpușa - prin tragere sau rotire?
  • Repelente împotriva căpușelor
  • Profilaxia bolii Lyme după mușcătura de căpușă
  • Metode de evitat pentru îndepărtarea căpușei
  • Prevenirea mușcăturii de căpușă
  • Gelul cu acțiune antibiotică ce poate preveni boala Lyme
  • Atenție la căpușe!
  • Boala Lyme, diagnosticată în doar câteva minute
  •