Mielita - tratament?

24-11-2009
sanduca
Nu este medic/terapeut
sanduca
Mama mea a fost diagnosticata cu mielita in urma unei viroze, a avut picioarele paralizate, a facut tratament cu medrol si dexa, dar pana cand nu a inceput un trtament cu NUCLEO FORTE din Spania nu aprogresat.Dupa 10 zile de NUCLEO s-a ridicat din pat si a devenit cunva semiindependenta, dar alte progrese nu a facut, o dor picioarele, merge greu, are contractii de muschi.A luat si RNA/DNA american nu stiu ce face, ce efecte are ca nu se vede si intreb daca sunt sperante sa nu mai aiba dureri si sa se miste singura???( in martie 2009 a inceput boala)
Va multumesc!
38 comentarii 12 Înainte ›
0
26-11-2009, ora 13:38
sanduca
Nu este medic/terapeut
sanduca
Va rog frumos poate imi raspundeti, ca nu mai stim ce sa face3m, este sanatoasa, nu are tensiune, analize bune, spuneti-mi ceca de RNA/DNA o ajuta la ceva???
0
08-12-2009, ora 21:16
marylen
Nu este medic/terapeut
marylen
Buna,

Nu ati dat prea multe amanunte, cum a fost diagnosticata aceasta boala, si eu am mielita cronica din 1999, am fost operata la coloana la Spitalul Bagdasar, si eu am dificultati la mers, dar trebuie sa consultati un neurolog care sa stabileasca un tratament si recuperare intr-o clinica.Nu stiu din ce localitate sunteti, dar eu am facut recuperare ultima data la sanatoriul Techirghiol, au o baza de tratament foarte buna, se poate face programare telefonic, sau daca este pensionara mama poate veni prin casa de pensii.
Numai un neurolog se poate pronunta asupra evolutiei bolii si a tratamentului, sfatul meu este sa consultati medicul.
Multa sanatate !!!!!!!!!
0
21-04-2010, ora 16:03
ned_oana
Nu este medic/terapeut
ned_oana
am suferit de mieita virotica la varsta de 14 ani, dar in 12 ore am ajuns la Bucuresti, la spitalul Bagdasar. Acolo am primit doza de soc( 10 tablete odata) de prednison si a doua zi deja puteam sa stau in picioare. Trebuie sa precizez ca la debut nu puteam sta in picioare si nu mai aveam control asupra sfincterelor.
Am continuat tratamentul cu prednison timp de 6 luni dupa care mi-am revenit complet si pana azi( 38ani) nu am mai avut nici o problema de acest gen.
Am respectat indicatiile de regim desodat pe toata perioada tratamentului. Este drept ca dupa atata cortizon organismu a avut de suferit, dar s-a rezolvat acea problema.
De atunci am grija sa nu fac febra mare si sa ma feresc de infectii cat pot.
Va doresc sanatate si parerea mea e ca la Spitalul Bagdasar sunt medici deosebiti, dar conditiile de spitalizare din prezent sunt aproape inumane.
0
23-06-2010, ora 20:29
adriellle
Nu este medic/terapeut
adriellle
Si eu am fost diagnosticata cu mielita toracala, aparuta in urma unei infectii virale. Este o boala foarte urata. Tratamentul a constat in mult cortizol. Eu am avut retentie urinara, parestezii, paraplegie, febra, dureri musculare, dureri de oase. Dar in timp, m-am recuperat. Acum am grija sa nu racesc, sa nu obosesc
0
06-07-2010, ora 20:12
dunitru
Nu este medic/terapeut
dunitru
buna, adrielle
ce inseamna "intre timp m-am recuperat"?
ce anume ai facut? recuperare? tratament? unde?
sotia mea are mielita transversa, are toate simptomele pe care le vad scrise in comentariul tau, se simte rau, foarte rau. situatia se agraveaza alarmant!
raspunde, te rog!
0
06-07-2010, ora 20:26
adriellle
Nu este medic/terapeut
adriellle
Tratamentul a constat in cortizol, are rolul de a reduce inflamatia.Orice alt tratament este simptomatic pentru moment. Recuperare nu am facut, pt ca nu a fost nevoie. Recuperarea poate sa fie absenta, partiala sau completa si incepe in general in primele 3 luni de la instalarea bolii.. Recuperarea semnificativa este improbabila daca nu are loc nici o imbunatatire in primele 3 luni. Eu am fost internata aproximativ o luna de zile la neurologie, unde am facut perfuzii cu solumedrol, iar apoi acasa ink o luna pastile. Diagnosticul mi s-a pus in urma unui Rmn. Oricum e bine sa se faca si un rmn la cap si o analiza a lichidului cefalorahidian. De cat timp se simte sotia dumneavoastra rau? cine a diagnosticat-o?
0
06-07-2010, ora 20:38
dunitru
Nu este medic/terapeut
dunitru
of, e complicat
are 53 de ani
in 2008 avea amorteli in brate si au fost puse pe seama anemiei; apoi a fost diagnosticata cu hernie de disc lombara si cervicala si operata, in ianuarie 2009, la Iasi, de hernia lombara; de atunci a inceput dezastrul; a facut deja 3 RMN, suspecta de scleroza multipla, dar la creier nu sia vazut nicio modificare si a primit diagnosticul de mielita transversa; are doua internari de urgenta, pentru perfuzii cu cortizon; ia gabaran, medrol, enap; a facut recuperare ptr scleroza multipla dar situatia s-a agravat; acum se misca foarte putin, foarte greu, are dureri permanente de cap, brate, spate, picioare, plus zone mari de trup amortit...
ce sa fac?
0
06-07-2010, ora 20:55
sanduca
Nu este medic/terapeut
sanduca
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, imi pare rau ca nu pot sa va spun ca avem rezultate prea bune, dar cu tratamentul pe care la facut mama poate sa mearga cat de cat, cu baston si insotita de mine.Are dureri de la glezne, genunchi, muschii incordati, pareztezii, dar are o fire f.buna si persevereaza.O rog pe doamna Marylen sa-mi spuna cat a costat tratamentul de recuperare la Terchilghiol(mamaei nu ia spus nimeni de asemenea recuperare) si o rog sa-mi spuna un nume de doctor neurolog de la Bagdasar, noi mergem la dr.Onaca, este un medic deosebit, dar am vrea si o alta parere.
Va multumesc!
0
06-07-2010, ora 21:10
adriellle
Nu este medic/terapeut
adriellle
Stiu, e dificil sa lupti cu o asemenea boala dar nu trebuie sa iti pierzi niciodata speranta.Dumnezeu are grija de fiecare. Mai incercati ca consultati un neurolog.
0
06-07-2010, ora 21:14
dunitru
Nu este medic/terapeut
dunitru
marylen, la techirghiol nu sunt mentionate bolile sistemului nervos.
nu sunt rautacios, doar caut cu disperare o raza de speranta.
medicul neurolog a recomandat techirghiolul?
si eu o rog sa ne spuna cam cat a costat tratamentul!
0
10-07-2010, ora 21:20
dunitru
Nu este medic/terapeut
dunitru
in aceste cateva zile care au trecut situatia s-a inrautatit, din pacate...
statul pe scaun e un chin, dar ceea ce pare cel mai alarmant (intr-o situatie de iad!) e ca se sufoca, are momente cand nu poate respira... Asa e boala? Medicul i-a recomandat sa nu mai ia ENAP decat in situatii urgente (puseuri de tensiune) dar chiar si asa, sufocarea persista...
Culmea ca tensiunea este constant buna, o singura data a avut 18 cu 10, in rest se mentine la 14 cu 8 sau 9, dar as vrea sa mentionez ca pulsul e constant mare, peste 70, acum a avut 98...
lasand la o parte menajamentele, stie cineva cum va fi in continuare?
0
12-07-2010, ora 08:34
marylen
Nu este medic/terapeut
marylen
Buna tuturor,

Am sa incerc sa va raspund atat cat pot, pe mine m-a costat 510 in luna martie la Techirghiol, dar poate fi si 700 si peste 1000, depinde unde sunt locuri in momentul programarii, in pavilionul A este mai ieftin, dar tratamentul este acelasi, doar conditiile de cazare sunt diferite, de aici si diferenta de bani.Poate ca nu sunt mentionate bolile sistemului nervos, dar va asigur ca sunt tratate, eu acolo merg si am mielita din 1999, sunt operata la coloana.

La Bagdasar sunt operata de dl. prof.Gorgan, dumnealui ma urmareste si tot la dansul merg pentru orice problema, dna. Sanduca puteti sa intrati pe neurochirurgie4 si se deschide pagina spitalului si la personal veti vedea si echipa dumnealui, sunt medici deosebiti.

Sotia dvs. a facut o radiografie pulmonara sau de glanda, trebuie sa fie un motiv pentru care se sufoca, poate mai are si alte boli nediagnosticate si care ii deterioreaza viata, trebuie sa fiti optimisti, e adevarat, este greu dar conteaza mult psihicul si pentru dumneavoastra si pentru dansa.
Sanatate multa tuturor !!!!!!!!!!
0
12-07-2010, ora 10:23
marylen
Nu este medic/terapeut
marylen
Revin cu precizarea ca la Techirghiol se ofera tratament recuperator pentru urmatoarele afectiuni : reumatismale, postraumatice, neurologice, vasculare periferice, respiratorii, ginecologice, dismetabolice, dermatologice, toate acestea sunt trecute pe pagina de prezentare a sanatoriului.
0
12-07-2010, ora 16:57
sanduca
Nu este medic/terapeut
sanduca
Domnul Dumitru cred ca ar trebui sa consultati si un medic cardiolog, mama mea are milelita din2009, luna martie si nu a avut si nu are simtome cu ritm cardiac, are parestezii la picioare, crampe muschiulare de la membrele inferioare pana la bdomen, dureri de picioare glezne, genunchi, mijloc, merge greu numai insotita, dar sufocare nu a avut.Sanatate multa si succes!

Multumesc doamnei Marilen, o sa incercam si la Bagdazar, noi am fost acolo numaai la Recuperare, nu am fost la neurochirurgie, decat la urgenta la Floreasca si acolo am ffost dirijate la neurologie.Dupa un tratament de 1an si jumatate tot are dureri foarte mari de picioare si mijloc si se misca greu.Multumesc!
0
13-07-2010, ora 21:11
dunitru
Nu este medic/terapeut
dunitru
Buna seara!
Va multumesc tuturor, e important sa stii ca nu esti singur, chiar daca suntem departe, parca am fi astre...
Sotia mea a fost si este bolnavicioasa, dar asta nu a impedicat-o sa fie extrem de dinamica, de activa, la serviciu, in familie si la parinti, la tara...
O doboara psihic aceasta amortire si mai ales gandul ca va deveni o "leguma", dupa cum spune...
Acum e in spital, a facut deja prima perfuzie. Si Doamna Doctor a fost surprinsa de ritmul alarmant al evolutiei bolii...
O sa incercam sa mergem si la Bucuresti, si la Techirghiol!
Va doresc tot binele din lume si mult noroc.
Ah, uitam un aspect: avem o carte de reflexoterapie si atunci cand are crampe musculare ii fac un masaj usor, cu ochii pe carte si ne consultam amandoi, amintindu-ne ce facea si ce spunea maseorul, la recuperare. Poblema e ca se simte mai bine cateva ore apoi simptomele parca se amplifica, in rau. A mai intampinat cineva ceva asemanator?
0
13-07-2010, ora 21:22
sanduca
Nu este medic/terapeut
sanduca
Buna seara!
Si noi am incercat reflexoterapia, dar nu ii fcea bine, dr.a spus doar un masaj usor, fara fizioterapie, nu stiu ce boala e asta ca dupa atata tratament nu cedeaza durerile si amorteala.A facut tratament cu hidrocortizon anul trecut, dar acum nu ia mai dat ca dr.a spus ca la persoanele in varsta inmoaie muschii si oasele.
Sotiei d-voastra ce tratament ia dat in spital?
Sanatate multa!
0
13-07-2010, ora 21:35
dunitru
Nu este medic/terapeut
dunitru
Face perfuzii cu hidrocortizon, una la 12 ore. Plus medicatia curenta (gabaran, lioresal, enap...)
La internare nu putea pasi peste un prag gen "stinghie", pur si simplu tragea picioarele pe pardoseala...
Intr-un referat citit pe internet se spune ca 60% dintre bolnavii de mielita sunt recuperabili (adica sunt "stationari", cred eu, peste tot se spune si se scrie ca este o boala incurabila!), 20% "involueaza lent...
sa vedem cum va fi peste trei zile!
0
14-07-2010, ora 09:38
adriellle
Nu este medic/terapeut
adriellle
Si eu am avut unele probleme cu inima, e important sa se faca deosebirea intre durerea de inima si durerea de coaste. Daca mielita e situata toracal poate da dureri de coaste si probleme de respiratie. eu am facut si un control la inima si un control la plamani si nu am nimic deci. se stie de la ce e. Este o boala incurabila dar se poate trai cu ea. Nu neaparat poti deveni o leguma, de obicei ea este monofazica( se intampla doar o data). trebuie sa ai grija de tine, sa eviti temperaturile extreme precum si infectiile. trebuie sa duci o viata cat mai echilibrata.
Domule Dunitru nu disperati, incercati sa ii fiti alaturi sotiei dumneavoastra si sigur va trece peste aceasta problema. Conteaza foarte mult psihicul, sa nu se mai gandeasca la ce o sa se intample peste 2, 3, 4 ani. Nu va rezolva nimic practic. Daca acum se simte rau nu inseamna ca si peste un an se va simti la fel de rau. Sanatate multa ma doresc si capul sus.
0
13-03-2012, ora 23:40
gabrielsuceava
Nu este medic/terapeut
gabrielsuceava
buna seara...!!!!.AM SI EU UN CAZ FOARTE DIFICIL.ACUM 2 ANI DE ZILE BUNICUL MEU IN VARSTA DE 58 DE ANI A FOST OPERAT DE HERNIE DE DISC LA TG MURES..DUPA 2 LUNI DE LA OPERATIE A INCEPUT SA MEARGA MAI GREU CU PICIORUL DREPT..AM FACUT MAI MULTE INVESTIGATII SI NI S-A DAT UN REZULTAT LA BOALA LUI..MIELITA TORACALA...A FOST INTERNAT LA SPITALUL BAGDASAR DIN BUCURESTI FARA SUCCES LA SPITALUL UNIVERSITAR TOT DIN BUCUREESTI TOT FARA SUCCES..LA SPITALU DE RECUPERARI DIN IASI TOT LA FEL FARA SUCCES.L-A VAZUT INCLUSIV DR.EXERGIAN SI A ZIS CA NU APARTINE BOALA ACEASTA DE EL..DE LA BUCURESTI NI SA CERUT SA-I FACEM O ANGEOGRAFIE PENTRU UN DIAGNOSTIC FINAL..IN URMA ANGEOGRAFIEI SI AL RMN I SA PUS UN DIAGNOSTIC FINAL...MIELITA TORACALA..BUNICUL MEU SE SIMTE MULT MAI RAU DUPA CE A FACUT ANGEOGRAFIA IN DECEMBRIE 2011...PANA ACUM MAI RIDICA PICIORUL DREPT SI MERGEA IN CADRU, IAR ACUM NU MAI POATE NICI SA-L TRAGA DUPA EL...DECURAND A IESIT DIN SPITAL URMAND RECUPERARI DAR EL SE SIMTE MULT MAI RAU..TRATAMENT DE LA PROFESOR NEOROLOG BUCURESTI SEF DE CLINICA I SA DAT SOLUMEDROL PERFUZII.SE SIMTE FOARTE RAU:ARE DURERI DE SPATE SI DE CAP...VA ROG SA MA AJUTATI INTR-UN FEL..SA IMI SPUNETI DACA INTRADEVAR NUCLEO FORTE ESTE UN TRATAMENT ADECVAT PT DIAGNOSTICUL BUNICULUI MEU...CACI NOI NU AM AUZIT DE ASA CEVA...ESTE POSIBIL SA AVANSEZE BOALA SI SA AJUNGA LA TORACE...??????POATE SA-I AFECTEZE RESPIRATIA...?????AJUNGE SI LA CREIER?????VA ROG SA IMI DATI UN RASPUNS...SUNTEM DISPERATI..VA MULTUMESC
0
15-03-2012, ora 13:43
gabrielsuceava
Nu este medic/terapeut
gabrielsuceava
IMI RASPUNDE SI MIE CINEVA...!!!!!!!!!
0
20-03-2012, ora 17:38
marylen
Nu este medic/terapeut
marylen
Buna tuturor,
Imi pare rau ca am vazut tarziu postarea dumneavoastra dl. gabriel, nu stiu ce tratament i s-a recomandat bunicului dumneavoastra...daca ati citit mai sus, si eu am mielita toracala survenita in urma unei operatii centromedulare, am fost imobilizata intr-un carucior, dar dupa mullta munca de recuperare acum reusesc sa ma descurc singura...strict pentru mielita eu fac de doua ori pe an recuperare la sanatoriul Techirghiol si de cand am inceput aceste recuperari nu m-am mai confruntat cu semipareze...care erau frecvente si ma deplasam foarte greu.
Nu am auzit de nucleo forte, eu avand si alte boli care s-au complicat iau multe medicamente...dar cand ma internam in spital cu semipareza mi se administra dexametazona.
Sfatul meu este sa incercati recuperare intr-un sanatoriu de specialitate...si sunt convinsa ca se va simti mai bine..multa sanatate...
0
20-03-2012, ora 19:37
sanduca
Nu este medic/terapeut
sanduca
Buna seara,
Pentru dl.gabrielsuceava-mama mea a luat 1 1/2 an Nucleo forte, la inceput a fost foarte bun tratamentul, dupa o saptamana de tratament, s-a ridicat singura din pat, pana atunci trebuia ajutata, si a inceput sa mearga cu cadrul, dar alte progrese vizibile nu au mai aparut, durerea in muschi persista si acum, merge greu nu are stabilitate, are contractii muschiulare, si nu gasim un tratament macar sa-i amelioreze durerile.A facut si tratament cu cortizon, movalis, calciu, lyrica, codamin, lioresal, dar observ ca boala nu a mai avansat, e stationara si eu incerc sa fiu multumita ca exista, desi ma afecteaza suferinta pana am facut sieu o depresie.Am fost la 10 neurologi si nici unul nu au gasit un tratament de ameliorare(este o boala grea esi prizonierul trupului.La recuperare am fost dar numai la Bagdasar, a-si incerca si eu la Techirghiol dar e greu cu deplasarea si nu stiu daca vaa suporta drumul cu Salvarea pana acolo. greu... va doresc sanatate si poate sa incercati la dr.neurolog Onaca de la Bomedica -Bucuresti.
0
24-03-2012, ora 13:00
gabrielsuceava
Nu este medic/terapeut
gabrielsuceava
BUNA.MULTUMESC FOARTE MULT DM...MARYLEN.DECI SINGURA VARIANTA CARE AM INTELES SI EU ESTE DE RECUPERARI CAT MAI MULTE.SI DE PREFERABIL AR FI LA TECHIRGHIOL...VA MULTUMESC DIN INAMA..SANATATE SI NUMAI BINE
0
24-03-2012, ora 13:05
gabrielsuceava
Nu este medic/terapeut
gabrielsuceava
BUNA.DM.SANDUCA NU STIU CE SA VA SPUN AM INTREBAT DOCTORI DE LA NOI SI EI MI'AI SPUS CA NU AU AUZIT DE NUCLEU FORTE...SI NU POT SA IL DAU ASA TRATAMENTU ASTA...DUMNEVOASTRA MA TR LA dr.neurolog Onaca de la Bomedica -Bucuresti. AM FOST PANA ACU LA ORI CARE SPITAL NU EXISTA TRATAMENT PT BOALA CARE O ARE BUNICUL MEU MIELITA TORACALA..EU VA MULTUMESC DIN INIMA.SI VA UREZ MULTA SANATATE
1
25-03-2012, ora 19:42
sanduca
Nu este medic/terapeut
sanduca
Buna seara, Dl.Gabrielsuceava Nucleo forte Ia fost dat la Bagdasar la clinica de recuperare si de dr. Onaca, alti medici nu stiu de el, am fost si la prof.de la municipal, nu au auzit de acest medicament spaniol, si are si varianta germana, la Bagdazar doctorii au avut informari cu clinici din Germania privind recuperare neurologica, e adevarat ca nu prea sunt medicamente vindecatoare in aceasta boala, dar totul e sa menti boala sa nu avanseze sa devina bolnavul prizonierul patului.Sanatate multa!
0
27-03-2012, ora 11:31
marylen
Nu este medic/terapeut
marylen
Buna tuturor,
Dl. Gabriel, nu am spus ca singurul tratament este recuperarea, eu mai iau si vitamine, antiimflamatoare, am si o schema de medicamente homeopate care ma ajuta foarte mult, dar toate astea trebuiesc prescrise de un medic, de preferinta neurolog, banuiesc ca este in evidenta unui medic neurolog...nu este o boala care se vindeca dar se poate trai cu ea, putem sa incercam sa-i stopam evolutia sau macar s-o incetinim..
Recuperare cred ca se poate face si in alta parte, doar ca ru fac la techirghiol pentru ca sunt din Constanta si mi-este mai aproape, si eu ma deplasez mai greu si nu as putea merge in alta parte singura...de aceea am ales Techirghiol...
Multa sanatate...
0
03-04-2012, ora 21:27
gabrielsuceava
Nu este medic/terapeut
gabrielsuceava
BUNA SEARA..IN LEG CU BUNICUL MEU.:AM FOST LA SPITAL LA NOI LA SUCEAVA LA UN NEUROLOG SA VEDEM CE SE POATE FACE CU BOALA ASTA(MIELITA TORACALA)...SI MEDICI MI'AU DAT SANSE MINIME SA TRAIASCA IN FUNCTIE CUM EVOLUEAZA BOALA OAMANE BUNI AJUTATIMA SI PE MINE INDRUMATIMA UNDEVA.DOCTORI MI-AU SPUS CA DEGEABA MAI FACE RECUPERARI...LA BUCURESTI AM FOST PESTE TOT NU SE POATE FACE NIMIK...VA ROG AJUTATIMA SUNT FFOARTE DISPERAT...VA PUN ASTA CA BOALA AVOLUEAZA FFOARTE TARE..


VA MULTUMESC!!!!!
0
27-04-2012, ora 13:19
maria2025
Nu este medic/terapeut
maria2025
buna ziua,
sufar de mielita toracala din 2005, cand aveam 57 de ani, cu paralizie totala la debut. am facut recuperare, tratament in spital cu dexametazona. am recuperat semnificativ dar in 2007 am facut o recidiva. iar paralizie totala. a durat 6 luni pana am inceput sa ma misc. mult mai greu ca prima data, am probleme mai mari cu echilibrul, parestezii si dureri foarte mari. tot din 2007 merg la dl dr onaca care este probabil unul din putinii medici pentru care mielita nu este doar o boala foarte rara. iau lyrica, rna-dna si tot felul de vitamine. din pacate durerile nu au disparut si nimeni nu spune ca vor disparea. eu am luat cred ca tot ce se putea lua cu exceptia morfinei, am facut tratamente homeopate, naturiste si de un an fac tratament cu venin de albine, injectabil si unguent apireven (din fericire nu sunt alergica la veninul de albine) si pot spune ca durerile au devenit mai suportabile. nu voi inceta sa caut orice alte variante de tratament care voi considera ca ma pot ajuta. de cateva luni iau ganoderma si aur coloidal. tot ce am facut a fost la recomandarea unui medic. nu am vrut sa ma lungesc dar 7 ani se sintetizeaza greu. sfatul meu pentru toti cei care se lupta cu aceasta boala e ca nu trebuie sa disperi, sa-ti pastrezi increderea si optimismul si sa nu incetezi sa cauti noutati. multa sanatate!
0
01-02-2013, ora 08:38
buzea
Nu este medic/terapeut
buzea
Buna Maria, as dori sa vorbesc cu tine. Se poate sa-mi dai un numar de telefon.
0
30-03-2013, ora 16:50
scarlet3
Nu este medic/terapeut
scarlet3
Buna ziua. Dupa mai multe RMN-uri si perindari de la neurochirurgi la neurologi, tatal meu (47 de ani) a primit diagnosticul final de mielita transversala. Mentionez ca simptomele bolii au fost slabe amorteli ale piciorului stang (in luna octombrie 2013). In urma RMN-ului s-a constatat o inflamatie de 8 mm a maduvei, iar dupa tratamentul de 1 luna cu cortizol, inflamatia s-a diminuat la 4 mm. O perioada amortelile au disparut, a ramas doar o sensibilitate la pasit, apoi amortelile au inceput sa revina pentru cateva ore cam 1 data la 2 saptamani. Dupa alte controale, tratamentul prescris a constat doar in vitamine, pe care continua sa le ia, doar ca acum, de cateva zile amorteala i s-a mutat pe celelalt picior si persista tot timpul. Mentionez ca nu a fost deloc internat pentru mai multe investigatii. Ce ar trebui facut in continuare? Ultimul medic ne-a zis sa revenim peste jumatate de an, dar ni se pare prea mult. Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Cum se poate tine aceasta boala sub control? Sau va tot evalua? AM citit multe pe internet, dar nici nu stii in ce sa ai incredere si in ce nu. Va rog sa-mi raspundeti daca treceti prin ceva asemanator.
Adaugă un comentariu / răspuns
38 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: