menstruatia dupa postinor 2

23-12-2008
carolina13
Nu este medic/terapeut
carolina13
buna!
am luat pastila de a doua zi pe 13 noiembrie(s-a rupt prezervativul, dar la baza nu in varf si nu stiu sigur daca atunci cand a fost inodat asa cum banuiesc eu, sau in timpul actului sexual), la o saptamana dupa aceea am avut o scurgere maronie(daca poate sa-mi spuna cineva de ce?), iar pe 28 mi-a venit normal.pana akm am avut o menstruatie regulata la 24-25 zile si as vrea sa stiu daca luna aceasta(decembrie) imi va veni mentruatia ca si pana akm sau va fi in continuare dereglata?
3 comentarii
0
24-12-2008, ora 09:55
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
nu se ştie fiecare organism reacţionează diferit. poţi să te aştepţi la orice
0
29-12-2008, ora 23:09
beattryce
Nu este medic/terapeut
beattryce
si eu am aceeasi problema ca si tine...in mod normal mi-a venit pe 15 decembrie...dar pe 24 am luat postinor 2..iar acum pe 29 mi-a venit iar..scurgerea maronie de care zici tu...
Acum sunt sigura ca e de la pastila. dar o sa-mi vina normal in ianuarie? fara jumatati de luna? asta ma framanta si vad k si pe tine
0
30-12-2008, ora 12:45
carolina13
Nu este medic/terapeut
carolina13
buna beattryce!
am aflat raspunsul la intrebarea mea...
mie mi-a venit akm in decembrie normal ca si in celelalte luni, adica la 25 zile.e posibil ca si tie sa ti se intample la fel adica sa ai menstruatia ca si pana akm inainte sa iei postinor, dar dupa cum a zis si crinna22 fiecare organism e diferit si reactioneaza diferit. eu sper sa-ti vina normal sa nu ai parte de surprize neplacute. iti urez la multi ani si sa ne intalnim cu bine anul viitor! sarbatori fericite!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •