M.a lovit cineva in cap si nu stiu daca e grav!!!

24-08-2015
Daniela Stuparu
Nu este medic/terapeut
Daniela Stuparu
Buna seara, am fost lovita dintr.un bloc, cred ca de la etajul 4 sau 5 in cap cu o sticla de 2L aproape plina cu apa si cred ca m.a lovit cu dopul din moment ce sticla avea dopul inghesuit inauntrul sticlei. In momentul in care m.a lovit mi.am pierdut echilibrul pentru cateva secunde, am cazut dar, apoi am reusit sa stau pe picioare si am ramas doar cu o durere de la lovitura. M.am masat ceva timp si pana acum nu am nici un simptom cu toate ca acum sunt doar 5 sau 6 ore de la accident! Inca nu am spus asta parintilor deoarece nu vreau sa se ingrijoreze. Sunt putin speriata asa ca va rog sa imi raspundeti cat se poate de repede.
Va multumesc pentru intelegere!
3 comentarii
0
24-08-2015, ora 09:39
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Va recomand sa faceti de urgenta un consult neurologic si un RMN cerebral

dr Petre Muresan
0
07-09-2015, ora 12:51
Dr. Macsuta Vlad
Neurologie, Bucuresti
Dr. Macsuta Vlad
Ati facut consultul neurologic?
0
05-11-2015, ora 12:11
victoria-andreia
Nu este medic/terapeut
victoria-andreia
Buna ziua, copilul meu de 20 de ani a fost lovit de un necunoscut cu un box metalic, si in acel moment a lesinat o buna perioada de timp nestiind ce se intampla cu el.Am facut un tomograf cu următoarele concluzii:Mica leziune nodulara infracentimetrica hiperdensa spontan, fără edem perilezional, localizata la nivel subcortical parietal înalt de partea stanga(substrat hemoragic recent vs cavernim-de corelat cu examinare IRM).Va rog sa-mi explicati ce înseamnă.Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lovitura la cap - ghid (ce să faci, evaluare gravitate)
  • Lovirea mingii cu capul din fotbalul profesionist - afectează cognitiv
  • Cercetătorii au inversat amnezia cauzată de leziuni repetate la nivelul capului la șoareci
  •