Luxatie de sold+complicatii

29-09-2009
lareva75
Nu este medic/terapeut
lareva75
Buna ziua, am 33 de ani si sufar de luxatie congennitala de sold bilaterala insa de ceva vreme am durere ingrozitoare la genunchi.O perioada m-a durut genunchiul stang iar acum ma doare dreptul.Mi-am facut analizele si m-au diagnosticat cu gonartroza iar acum urmez tratament cu antiinflamatoare si glucozamin, insa durerea nu m-a lasat de tot(cedeaza cateva zile iar apoi revine).Stiu ca boala nu se vindeca dar as mai dori o parere, poate imi mai recomandati si altceva sau poate am nevoie de interventie chirurgicala.Precizez ca am facut kinetoterapie vara insa m-am simtit foarte rau(mi-au fortat articulatiile si nu puteam merge din cauza durerilor).As vrea sa merg la o statiune balneara, unde imi recomandati?
Va multumesc anticipat.
2 comentarii
0
02-10-2009, ora 18:49
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Exista nenumarate statiuni cu baze performante de tratament, de la Eforie pana la Tusnad, de la Vatra Dornei la Calimanesti, etc etc.
Am vazut efecte miraculoase ale unor asemenea cure balneare, efecte ce post dura chiar si 12 luni. Fireste, efectul este doar paleativ (nu vindeca afectiunea, ci doar simptomele).
Incercati si veti simti beneficiile.
Cu deosebita stima,
Dr Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului
0
03-10-2009, ora 11:19
lareva75
Nu este medic/terapeut
lareva75
Da, sunt constienta ca nu ma voi vindeca dar macar sper la o ameliorare.
Va multumesc foarte mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.