mi s-a spus că sunt predispusă genetic la lupus

13-03-2006
Lupus
Nu este medic/terapeut
Lupus
Am 39 de ani şi mă simt epuizată din toate punctele de vedere. Sufăr din copilărie de imunitate scăzută, rinosinuzită cronică şi bronşită cronică. De 5 ani mi s-a descoperit un diabet zaharat tip II echilibrat prin regim alimentar. De trei ani mi s-a descoperit o maculopatie degenerescentă. Am colecistită cronică cu piatra la colecist, piatră la rinichi, prolaps de valvă mitrală, constipaţie cronică, dureri articulare şi musculare puternice de vreo trei ani, melanodermie şi dermatită atopică; am o spondilartroză vertebro periferică;sunt foarte sensibilă la toţi viruşii de sezon şi fac răceli frecvente. Sufăr de insomnie. Am potasiul, imunoglobulinele, ureea şi colesterolul crescute. Calciul scăzut şi o uşoară anemie.La testul de biorezonanţă mi s-a spus că sunt predispusă genetic la lupus. Mă mănâncă rău pielea de pe obraji, dar nu am nici o erupţie. Dacă nu s-a declanşat încă lupusul, este posibil să se mai declanşeze de acum?
1 comentarii
0
11-07-2006, ora 00:00
drcodrina
Nu este medic/terapeut
drcodrina
Deoarece lupusul este o boala autoimuna, se poate specula pe aeasta tema, dar ca ssa puteti fi linistita trebuie sa faceti mai multe analiz. Intrebati un medic internist ce anume pt. ca lista este cam lunga, dar mincarimile pe obraji pot fi si de la diabet
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.