Lovitura oarba

02-11-2011
VladG
Nu este medic/terapeut
VladG
Buna seara, este primul meu post aici asa ca-mi cer scuze pentru eventualele greseli.

Numele meu este George si practic un sport de contact mai exact Fotbal American.Acum circa 4 saptamani in urma unui meci am facut o entorsa la incheietura dreapta, am avut-o in atela 10 zile iar apoi am revenit la antrenament.
Stiind ca este inca in refacere cand executam anumite exercitii incercam sa o feresc si imi expuneam mai mult partea stanga a corpului, iar in timpul unui antrenament care a fost acum aproape 2 saptamani, am primit o lovitura foarte tare in zona pieptului in partea stanga mai exact unde se termina coastele.
La inceput nu am dat prea mare atentie dar a2a zi am simtit niste dureri incredibile care treceau doar daca stateam linistit cateva ore si dupa ce luam 1-2 aspirine.Desi durerea a persistat am continuat antrenamentele iar Duminica aceasta am avut meci si dupa un contact mai dur mi s-a taiat respiratia si am iesit pe margine.
Am fost la urgenta la Spitalul Bagdasar dar acolo dupa o radiografie si o ecografie a reiesit ca nu este nimic fisurat la nivelul oaselor sau vre-un organ intern afectat.
In aceasta seara am vrut sa ies pe afara si cand m-am aplecat sa ma incalt iarasi am simtit o durere incredibila in aceeasi zona.Doresc sa mai mentionez ca cele mai mari dureri sunt cand stau intins in pat.
As dori sa va intreb de ce durereile inca persista atat de rau si daca este posibil ca inima sa fi fost afectata sau este doar o contuzie si muschiul grav lovit cum mi-au spus doctorii de la Bagdasar ?

Va multumesc anticipat,
George
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.