Lovitura la cap

16-10-2011
mulatii
Nu este medic/terapeut
mulatii
Buna seara, in acest moment imi este foarte rau, am fost sa fac un dus si am dat cu capul in boiler iar dupa cateva momente am inceput sa simt ca parca imi inghit limba si ochii foarte grei si aveam o stare de confuzie si de greata foarte putin poate de la senzatia ca imi inghit limba si acum dupa o ora tot asa sunt dar mai sunt momente cand imi trece iar dupa 1 min revin senzatiile, poate fi de la lovitura de cap? ce pot sa fac?
2 comentarii
0
16-10-2011, ora 21:13
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Sa mergi la urgente la un spital daca POTI merge (si daca ai spital in localitate)...sau, poate-ti raspunde un medic..si ar fi bine.

Toate cele bune,
0
31-05-2012, ora 01:45
Michelle1908
Nu este medic/terapeut
Michelle1908
Buna seara!
Cu aproape o luna in urma baietelul meu de 5 ani a cazut pe spate si s-a lovit la cap in zona occipitala. Nu a lesinat si nu a vomitat dar pentru cateva momente nu aputut vedea. De atunci are momente peste zi cand se freaca la ochi si ameteste usor, apoi spune ca este obosit si trebuie sa se aseze. Dupa cateva minute isi revine. Pe de alta parte in general este mai obosit decat era inainte, de exemplu inainte de accident nu vroia seara sa mearga la culcare iar acum se duce singur sau daca mergem afara pe locul de joaca sau la plimbare cam dupa 1-2 ore spune ca nu mai poate si trebuie sa mergem acasa, se vede ca este usor ametit, iar inainte ar fi stat toata ziua acasa. Acum 2 zile (la 24 de zile de la accident) am reusit sa facem un RMN la care ni s-a spus ca este totul in ordine. Nu cred ca starea asta are alte cauze pentru ca este asa de cand s-a lovit, inainte nu a avut nici o problema. ce am putea sa facem?
Nu ma pot abtine sa spun inca ceva. Stiu ca in Romania sistemul medical nu este cum ar trebui dar imi pare rau ca multi romani au impresia ca in alta parte este altfel. Noi locuim in Germania si aicea 86% din populatie au asigurare medicala de stat iar restul 14%. Sunt foarte bune serviciile medicale pentru cei 14% bogati, pentru restul este o mizerie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.