Lovitura la ambele picioare sus la muschi

16-12-2015
Marinescu Alexandra
Nu este medic/terapeut
Marinescu Alexandra
Buna seara!
Tatăl meu sa lovit foarte tare la ambele picioare sus la muşchi unul sa invinetit unde are şi o mică rana iar celălalt il doare foarte tare este putin invinetit.
Nu poate sa folosească picioarele decat cu ajutor si-a dat cu unguent creme mentolate degeaba nu au nici-un efect! Ce ma sfătuiti sa fac ?
Multumesc!
3 comentarii
0
16-12-2015, ora 20:10
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Va rog sa ma scuzati, dar nu am reusit sa inteleg localizarea anatomica: ce inseamna "picioare sus la muşchi"??
Puteti preciza localizarea anatomica?
NU am reusit sa inteleg varsta, greutate/inaltime, status ocpational si sportiv, eforturi practicate, antecedente traumatice, vasculare, reumatologic-inflamatorii etc.
Asteptam detalii relevante.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
17-12-2015, ora 02:12
Marinescu Alexandra
Nu este medic/terapeut
Marinescu Alexandra
Mai exact femurul, vârstă de 48 de ani, înălţime 1.75, şofer nu este sportiv si nu a avut niciodata probleme...sincer la împuns un animal cu coarnele a reusit la piciorul drept sa îi bage şi cornul în picior sa învineţit foarte rău şi la celalalt nu este decat învineţit şi atat dar il doare foarte tare...
0
17-12-2015, ora 07:33
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Eu cred ca este o situatie destul de serioasa.
Nu puteti evita un consult clinic specializat fara riscul unor mari complicatii.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul