Lovitura in ochi

29-01-2016
HelenElena
Nu este medic/terapeut
HelenElena
Buna seara! Fetita noastra a bagat degetul in ochiul sotului. Am sunat la medicul de familie (suntem in Anglia) si a zis sa punem comprese reci. A mai scazut durerea, insa ochiul e inca rosu, lacrimeaza mult si doare la clipire. Vederea e incetosata.
Ce putem sa mai facem? Multumim!
7 comentarii
0
29-01-2016, ora 23:34
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Poate ar fi fost bine sa mergeti la urgenta sa isi dea cu parerea un medic Oftalmolog.
0
29-01-2016, ora 23:39
HelenElena
Nu este medic/terapeut
HelenElena
Am sunat la urgente dar sunt f ocupati..o sa mai incercam
0
30-01-2016, ora 00:07
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Presupun ca nu aveti in casa si nici nu aveti de unde sa faceti rost la ora asta de ceai de albastrele.
E singurul calmant ocular natural, bun pentru iritatii oculare si antiseptic ocular.
Se face ceaiul si se pune cataplasma pe ochi.
Sa nu puneti cumva ceai de musetel sau alte ceaiuri ca au efect advers si mai rau irita ochiul.
0
30-01-2016, ora 00:14
HelenElena
Nu este medic/terapeut
HelenElena
Multumim! Din pacate, nu cred ca se gaseste asa ceva in Anglia.. Poate doar in Londra la magazine romanesti, dar noi stam f departe..
0
30-01-2016, ora 00:18
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Si nu aveti o farmacie non stop pe aproape sa vedeti poate primiti niste picaturi de ochi care sa reduca durerea si iritatia ?
0
30-01-2016, ora 13:06
Dr. Cristescu Razvan
Oftalmologie, Ploiesti
Dr. Cristescu Razvan
Sa pună niste picaturi cu antibiotic cu spectru larg si pansament ocular. Asta in situaţia in care nu puteţi merge la o consultaţie.
0
30-01-2016, ora 13:12
HelenElena
Nu este medic/terapeut
HelenElena
Multumim! S-a dus acum la spital.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.