Loc de intalnire pentru drogati autentici...in special prafuitori..!

28-11-2012
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
fara detalii...le vedem pe parcurs
146 comentarii 12 ..... 4 5 Înainte ›
0
28-11-2012, ora 00:22
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
vreau sa fac un loc de intalnire pentru cei care viziteaza acest forum macar o data la 2 zile..nu asa ca pe o pagina sa existe afisate postari de pe un an intreg..dak nu o sa se poata...asta e..! Vreau sa fac aici locul cu cele mai mult epostari si cei mai multi vizitatori..dak se poate..!
0
28-11-2012, ora 15:22
Stone0015
Nu este medic/terapeut
Stone0015
Salut
0
28-11-2012, ora 18:12
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Salut Stone! Prezinta-te si tu dak vrei sau ce probleme sau experiente (pozitive sau negative) ai sau ai avut?..Sper ca sa mai intri pe aici si sa raspunzi ! Regula ar fi dak se poate macar odata la 2 zile sa intri pe aici..!
0
28-11-2012, ora 21:50
Michellin
Nu este medic/terapeut
Michellin
Salut...pai ar trebui sa te prezinti tu danonino2500..in fine.mie imi placea mai mult daca erai actimel2012.asa..sugerez si eu.ha ha ha..si sa renunti la obositorul k din cuvinte, asta daca vrei sa fi citit de lume.iarasi o sugestie...
0
28-11-2012, ora 22:26
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
salutare forumisti..nah ca am facut-o si pe asta desi nu credeam. Interesant foarte ce am citit pe aici asa ca m-am gandit sa intru si eu pe aici.Cu experienta mea pozitiva sau negativa nu stiu exact ce sa zic doar ca de 3 ani am ceva experienta in materie.Ma refer la (in)dependentza de senzatii tari. Nu am experientza deloc in smoke..ca nus fumator deloc si detest fumatul..din pacate am numai amici fumatori...deh soarta. Am inceput si eu cu prafurile alea bune de pe vremuri...adica exact acum 3 ani cand rasarisera peste tot magazinele de vise.
2
28-11-2012, ora 22:28
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Am inceput in octombrie 2009 din curiozitate si din cauza anturajului. Un amic mi-a zis ca incercase odata magic si ca a fost super ok. Eu din curiozitate am vrut sa incerc si eu dar foarte nefasta a fost decizia.Mi sa parut foarte tare. Tocmai cunoscusem o tipa mult mai mica decat mine ca varsta si i-am propus ca sa incercam impreuna acelasi praf care nea facut sa ne simtim foarte bine impreuna astfel ca la scurt timp ea mi_a propus sa fim impreuna si a inceput calvarul. Ea nu lucra si nici nu voia sa se mute la mine desi eu locuiam singur, fiind divortat de sotie si cu o situatie financiara buna la data aceea. Eu plecam la servici si o lasam acasa imi promitea ca ma asteapta sa vin d ela munca.( ajungeam in jur de ora 17) si de fiecare data nu o mai gaseam acasa; Si ea locuia singura si avea un anturaj de fete si baieti destul de dubiosi dupa parerea mea. Eu veneam cu propunerea sa mai tragem ceva fiindca asa stiam ca va veni la mine unde ne simteam bine toata noaptea. Inventasem chiar niste party uri extrem de interesante cu muzica la boxe microfoane karaoke unde cantam toata noaptea fara sa mai vorbesc de efecte speciale de lumini stroboscoape si alte alea. Atentie ca asta incepuse sa se repete si in timpul saptamanii ajunsesem cam zombi de oboseala. La inceput era numai in weekend si in cantitati mici adica cam 1 gram mai ales ca pe vremea aia dak mai va amintiti erau f scumpe...dadeam pe un gram d emagic 150 de lei dar era eficient mai ales la inceputuri. Din ce in ce au crescut cantitatile care parca nu isi mai faceau efectul parca asa de bine. ajunsesem chiar la 15-20 d elinii de fiecare pe noapte. Ne distram foarte bine sa zic asa dar ajunsesem cam la 4-5 party uri dastea pe saptamana. Imi aduc aminte ca inainte de craciun in 2009 am facut un calcul si aruncasem deja vreo 6000 lei(60 de milioane vechi-sa nu fie confuzie).. pe dastea ca aveam prostul obicei sa colectionez plicurile goale pe care leam pastrat cred vreo 2 ani...nu stiu de ce.Cam tot de sarbatori am realizat ca noi ne intalneam numai pe prafuri si ca de fapt in afara de astea nu exista nimic in rest. Nu mai ieseam nici prin cluburi deoarece consideram ca party nostru era mai tare..Sincer cred asta si acum ma rog e alta problema. La fiecare party incercam sa aduc ceva nou in decoruri lumini noi costumatie..sincer chestii pe care treaz nu leasi fi facut eram complet dezinhibat si ma simteam bine. Din pacate despre sex nu prea putea fi vorba nu stiu la altii dar cu cine am mai vorbit mi-a confirmat ca 'prietenul' nostru fidel ne cam abandoneaza de la prafurile astea deci cu fu t aiul cam zero. Dar situatia a devenit dificila ca am realizat ca am devenit sclavul magicului adica cumparam prafuri ca sa ma simt bine ca altfel nu reuseam si le ofeream ca sa vina tipa la mine ca altfel poate nu venea zic eu. Asta a culminat cu organizarea revelionului spre 2010 cand sau intamplat multe altele despre care voi vorbi in episodul viitor ca acum mie somn si e tarziu. O sa fiu cam sincer dar sper eu interesant si astept comentariile voastre poate va faceti un obicei sa intrati zilnic pe acest site nu cred ca ar fi rau ca vad ca postarile sunt in general cam rare pe aici.
0
28-11-2012, ora 22:30
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Ok..am revenit am promis ca sa intru mai des pe aici ca sa maia ctivam forumul..sincer pot sa incep si eu cu sfaturi seci pe care le pot da la oricine si pot incepe cu mine insumi ca stiu ca oricum nu are efect. Adica nu e bine iti distrugi sanatatea...MORI...etc...dar ma abtin am spus. Probabil forumul asta este alcatuit in scopul de a da sfaturi si ai ajuta sa iasa din necaz pe cei care consuma...indiferent ce.Eu nu cred ca are efect mi-ar placea ca sa fie un schimb de experientza sa vedem de ce facem asta ce ne lipseste si cu ce le putem inlocui. Eu desi am consumat destul de multe si numai prafuri ca smoke.. numi place ca nu fumez si nul suport, recunosc ca dependenta mea de ele este ZERO.. adevaranta mea dependenta e de starea de euforie placere si dezinhibare care nu ti le poate procura nimic similar.Sau dak da hai sa vedem ce...ca sunt primul dispus sa renunte la kkturile astea daca ceva nedaunator ma face sa ma simt bine. La mine nu fost niciodata dependentza de praf. la cei cu care am tras observam si nu-mi venea sa cred.. disperarea de a mai cauta ceva cand se terminase totul Adica dak mai poate sa dea o limba pe un plic pe masa sau pe bancnota.Eu cand am zis gata era gata chiar si la final de 'party' cum le zic eu la petrecerile astea deocheate. Si inca o chestie. de 3 ani nu am tras niciodata singur ca nu ma atrage deloc chestia asta chiar nu asi putea sa ma prafuiesc singur in casa cum i_am auzit pe unii si pe care nu-i inteleg...Ptr mine totul este pentru distractie ptr atmosfera oamenii sunt cu totul altii parca nus ei. Adevarat ce spunea cineva pe aici pe forum asta pe la inceput prin 2009 cred nasgov unul..ca te face sa spui si chestii care nu vrei..un fel de prafuri ale adevarului...foarte tare...si adevarat..eu ma intalneam cu fosta amica si ne prafuiam numai ca sa aflu cu cine m-a inselat si ce a facut si eu nu stiam pe cand eram impreuna...tare nu...?...ma durea putin, , ce curiozitatea era maxima..si aia zicea tot de credeai ca e la spovedanie..obsedat si eu ce sa zic...mda...la topic ce sa zic...Paranoia trebuia sa zici mai din timp ca vrei party ca poate mai era un loc...desi nu se mai gaseste acum nici magic nici pure preferatele mele.Stiu ca voi trezi oprobiul partii pozitive de pe aici care ne sfatuieste sa ne lasam...dar in asta consta exercitiul polemicii si al ratiunii...sau al iratzionalului..nah...Cheyene.sigur mai trag..dupa cum bine ai inteles bine dupa 3 ani inca nu am murit si ma simt excelent..vorba vine ca ceva urme tot lasa...dar le-asi inlocui si maine dak gasim o varianta identica nedaunatoare.O s a va spun si ce am incercat pana acum dar intr-un episod viitor...apropo...nu sunt agramat dar nu-mi place sa recitesc ce scriu asa ca sper ca ve-tzi suporta greselile de ortografie care se datoreaza numai vitezei de scriere si neatentiei si nu inculturii cum ar crede unii. Paranoia e adevarat ca Ex care cred ca e extasy nu am incercat deoarece nu incerc orice. Intreb mai inainte si dak ceva nu corespunde cu starea pe care mi-o doresc nu incerc..poate am fost eu indus in eroare dar m-i sa spus ca ex induce halucinatii...eu nu vreau asa ceva si nici nu-mi place..dak gresesc poate imi spui tu.De asta vad eu bun acest forum.poate cineva a descoperit ceva fenomenal care induce stari exceptionale si efecte zero de sanatate si atunci ne-am scos toti. Eu cred ca multi cred ca sunt dependenti de praf dar d e fapt sunt de starea care tio dau si care te fac sa mai uiti de lumea asta de kkt inca re traim..muncim.sau nu...si ne simtim din ce in ce mai prost..sper ca nu o sa zica cineva hai la vot...ca nici in asta nu mai cred..La mine cel putin sunt sigur ca nu e nici o dependenta. de praful in sine.Despre cele nocive si care sunt o singura data de incercat ce sa zic..am avut experiente. Cel mai distructiv l-am incercat prin vara lui 2010 ii zicea Generation 2012.era ceva cumplit a doua zi bagai o panica si o depresia deti taiai venele instant.. Am incercat numai de 2 ori si gata am realizat cat de idioata era compozitia. Si am revenit la Magic care din fericire sa gasit mult timp pe piata. Eu de prin vara asta nu l-am mai gasit..nu stiu voi. Acum am auzit ca se gaseste un alt magic dar un amic al meu a luat teapa in sensul ca nu avea efectul magicului de pe vremuri ci doar te intzepa nasul de te kkai pe tine si in rest nimika. Apropo de asta unul dintre cele mai dezamagitoare chestii era diferenta de compozitie si efect de la un praf la altul...eu luam cam saptamanal prin 2001 si de la acelasi dealer si nu semanau unul cu altul nici compozitia si nici efectul asta ma deranja cel mai mult... zici ca-l faceau in bucatarie dupa cartea de bucate si uneori le reusea alteori nu.
0
28-11-2012, ora 22:34
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Am dreptate cu asta stim cu toti sau ar trebui sa stim ca starea aia de bine este provocata de niste hormoni secretati de creier numiti endorfine. Ei se secreta doar cand se produce o stare de placere profunda si atunci totul e ok.Pt tine probabil ca muntele are efectul asta din pacate eu il consider un sport periculos si nu vreau sa-mi frang gatul de bunavoie.De astea cred ca te mai poti lasa dar de escaladat muntele nu. Il consideri un sport sanatos si nu vezi partea de risc e mult mai pe la spate pericolul sa zic asa. Praful e pericol pe fata si nu gasesti nimic sanatos in el decat senzatia.Culmea este ca si mancarea iti poate produce euforie si ciocolata este prima pe lista dar numi place ciocolata si nici nu vreau sa ajung de 150 de kile. Pe lista este si SEXUL.Leacul, adica sa ma las de ele.cred ca tot de la prafuri vine si anume retetele noi nu mai imi produc euforie si mai nimic special ceea ce ma face cam sa ma las. Am ajuns oricum la intervale mari intre 2 party adica maxim a fost de 42 de zile dar de cele mai mult eori in ultimul an 2012 de cel putin 1 luna pauza deci nu cred ca e nici o dependenta. Culmea ca doza nu e o linie sau doua ci e vorba de cam 2, 5 grame adica zeci de linii...
0
28-11-2012, ora 22:38
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Sincer nu am incercat EX probabil ca o fi ceva de capul lui dar nu stiu ce senzatii da fiindca eu nu suport sa nu fiu cu capul pe umeri cat de cat adica nam chef deloc de halucinatii si nici nu suport sa am tulburari de echilibru ca atunci cand esti baut ca probabil altfel ma simteam mai bine pe alcool dar prefer sa simt pamantul sub picioare ca sa pot sa tzopai cat am chef. imi aduc aminte ca prin 2009 am incercat key care imi 'rupea' picioarele frate erau pa, si am incetat instant cred ca am tras de vreo 3 ori si gata. Foarte adevarat ca magicul ala cristalizat de prin 2009-10 era belea dar si la ala diferea foarte mult efectul de la un lot la altul chiar la acelasi dealer. Totusi nu era numai asta fiindca mam lamurit odata cand dupa un party a mai ramas ceva praf stelar si la party urmator senzatia nu a mai fost aceeasi ceea ce practic era imposbil dar depinde si de cat de des tragi ca dak era prea aproape de precedenta nu prea mai avea efect. Si daca bagi ceva alcool inainte iar difera efectul dar si de starea psihica in care esti desi eu cred ca asta cel mai putin influenteaza la astea. Aici ma refer numai la prafurile gen magic si pure nu la altceva.Prin 2009 am incercat si sa fumez iarba de vreo 3-4 ori dar la mine nu avea nici un efect decat ca ma lua somnul si ma puneam la culcare. Tin minte ca am fost cu 2 tovarasi in club si inainte de a cobora din masina am facut 2 jointuri.am fumat primul in trei si aia erau deja varza eu naveam nimic. Dupa care ma acuzau ca nu trag in piept eu nefiind fumator iar eu atunci am tras jointul urmator pana la jumate singur in fata lor si tineam fumul in mine iar ei au zis 'da frate tragi in tine 'si eu tot nu aveam mare lucru o usoara ameteala dar care trecea repede si ma lua somnul la greu. Spun astea ca sa nu se lege cineva poate de calitatea ierbii.La ei avea efect.Pe mine doar ma distrau ei cum faceau.Altadata am tras cu inca 3 tovarasi si a fost la fel dupa care am abandonat experienta asta ca deja ma enerva si ma plictisea.Cu ex nu am incercat in primul rand ca am auzit ca da halucinatii ceea ce la magic si pure nu exista.Apropo miaduc aminte ca un tip pe care aproape nul cunosteam cum zici si tu desi nu lam pus sa se spele pe picioare a adus sa bagam o tampenie care se cheama tantum rosa. Mai exact dak nu stii despre ce e vorba desi cred ca stii, e o pulbere in plic ce e in farmacii si se foloseste de femei ptr spalaturi vaginale.Mia zis ca e belea si ala sia pus frate 3 plicuri in pahar si lea baut. Eu am incercat cu unul singur si a fost o greseala enorma. In primul rand nu mi-a dat decat o ameteala usoara ca la whisky si era imposibil de baut sarata si amara si aiurea gust ce nam mai vazut. Ala in schimb vedea deja caracatitze pe peretii mei eu nu aveam nimic. Dupa cateva zile mau luat dureri maxime de stomac de ajunsesem sa nu mai dorm noaptea si ma tavaleam in pat de dureri de stomac si m-am captusit cu un ulcer superb de am bagat medicamente vreo 6 luni in mine zilnic sa ma repar cum le intrerupeam in 2 zile reveneau durerile si dupa vreo 6-7 luni de tratament am scapat. Uhhhh...asta se intampla prin ianuarie 2011.E adevarat ca la magic la inceput nu mai dormeam 48 de ore dar la asta aparut prin 2012 dormeai ca vaca de naveai treaba.Reusisem sami controlez depresiile alea naspa care apareau dupa ca luam antidepresive gen Xanax imediat dupa party revenea miraculos pupila si dormeam ca boul a doua zi.si fara deprresie.Extasy nu am incercat si fiindca nu aveam d e unde nul gasesti pe toate drumurile ca alelalte si fiindca mia fost frica ca sa nu cad in vreun filaj al politiei si sa ma salte ptr asa ceva plus ca probabil e foarte scump sincer habar nu am si nici nu am amici care iau ex. Pe pure am trecut cam acum un an ca am fost nevoit ca magic se gasea din ce in ce mai greu sau deloc dar mi s sa parut mai slab ca senzatie. Nu iti dadea energia aia incredibila.in primul rand ca defect major. Ma rog exceptionale mi sau parut alea insomnia si euforia care leam luat prin2010 in vara sareai pana in tavan o noapte intreaga si rezistai 10 ore de tzopaiala non stop.de curgeau toate apele pe tine Probabil amfetamine dar erau bune. in 2010 am slabit de la alea 28 d ekilograme...ma rog aveam de unde ca am ajuns la 88 de kg deci pe atunci super bine ptr 1, 86 inaltime..Dupa ce nu se mai gaseau am incercat si pilulele de slabit mia zis un amic ca eu nu stiam de ele..e vorba de unele verzi se dadeau numai cu reteta numi aduc aminte acum numele. Nu prea mergeau bine ca trebuiau inghitite si ca urmare nu puteai sa dozezi prea bine intensitatea efectului desi erau la fel ca prafurile. Bagam cate 40 de pastile dalea odata si inca vreo 20-30 de intretinere dupa aia dar nu a mers am avut cam 3-4 party de acest gen si gata ca nu mergea.Despre special gold ce sa zic m-am ferit de el o buna perioada fiindca avea o reclama fosrte negativa pe toti bagatii in spital de care auzeai erau de la celebra sare de baie si nu insiprat incredere. Am fost nevoit sal probe prima data prin vara cand era un party aranjat si nu am gasit altceva pe la sageti.Dar am fost foarte dezamagit adica destul de slabut tinea putin efectul si cam lipsit de energie nici macar chef de vorba nu aveai de la el o stare ciudata iti dadea si nu pot spune ca mia placut adica chiar deloc.Am folosit cam la 5-6 party uri si gata ca era cam aiurea predispunea la o meditatie si dadea activitati mai mult individuale ptr fiecare adica fiecare era preocupa de altceva in felul lui..unul butona la nesfarsit o telecomanda altul nush ce cauta pe net ca nici el nu stia si tot asa ca nu dadea atmosfera de grup ca sa zic asa sa ma intelegi.Oricum la prafurile din ultima perioada am observat ca sau mai diminuat depresille majore de dupa, efectul tine mai putin si mai dau insomniilea alea oribile detzi luai campii.Ufff...gata am scris prea mult dar cred ca e interesant cine nare chef nu citeste zic eu. Apropo nu recitesc niciodata ce scriu si de aceea greselile...scuze.Toate cele bune...si fara.prafuri.!
0
28-11-2012, ora 22:42
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Ok hai sa mai bag un episod din serialul meu ca mai am ceva timp sa nu raman dator. Episodul 2 deci. De Craciun 2009 am realizat ca eu si tipa ne intalneam numai de prafuiala ca de fapt relatia noastra cand eram normali era dezastru la patrat.De fapt nu ne intalneam decat sa ne prafuim si asta noaptea. Apropo nu suport sa ma prafuiesc ziua nu stiu cum sunteti voi dar eu dak se facea lumina la party pm gata bateam deja paturi in cuie la ferestre. Incheiem paranteza. Sincer eram asa de praf cu capul incat de sex nici nu mai putea fi vorba in starea aia. Bine a zis cineva pe aici ca exista numai o excitare sexuala mentala la maximum si una fizica la minimum.M -a amuzat un tip de 30 de ani care a postat pe la inceputurile acestui topic un coment ca el se prafuia ca sa faca sex cu femei si altul s-a luat de el. ca nu e posibil asa ceva ca minte..Pai normal ca stia ala ce stia ca nu se poate.Doar la aia care se lauda.dar ei de fapt se prafuiesc in grup cu un plic de 0, 25 toata noapte si se lauda dupaia. hai sa fim seriosi ca se pot sesiza mincinosii de care e numai gura.Sa revenim.Pe la revelion amica mea face revelionul la ea acasa si invita mai multi tipi si tipe dar cam fara legatura intre ei. Ma duc si eu normal si iam cunoscut si eu. Tipa mea (sa o numesc R ) a dansat cam deocheat dupa parerea mea si exagerat cu vreo 3 alti tipi pe care atunci ii cunostea prima data ca si mine dealtfel. pe la 3 toata lumea a picat care pe unde a putut. Eu am nimerit in alta camera pe un pat iar ea in alta camera cu 2 tipi si 2 tipe pe canapea, Toata lumea cam bauta si ametita. Ea langa un pusti electrician de meserie daca conteaza. si o alta tipa langa ea pe canapea. Nea cam luat somnul numai ca eu spre ghinioniul mei pe 1 ianuarie 2010 trebuia sa fiu la ora 10 la munca fiind unitate non stop asa ca pe la 8 a trebuit sa ma car. Dupa vreo 6 luni cand am inceput iar sa ma prafuiesc cu tipa am traso de limba si a recunoscut ca de revelion ii bagase electricianului mana in pantaloni. Nu spun la ce !. si ala nu zicea nimic normal. Dupa Revelion 2010 ma duceam pe la ea si gaseam tipii de la revelion si unele amice de a le ei tot mai des la ea in apartament. I-am zis ca am impresia ca exagereaza cu noile cunostinte si mia replicat ca vrea sa mai cunoasca si alti prieteni noi ca eu sunt ala salbatic. Dupa aceea am aflat ca R ma suna la telefon cand era in grup cu aia si ma punea pe speaker sa ma auda toti ce spun eu crezand ca ea e singura si se facea misto de ce spuneam eu desigur unele intimitati uneori adik picasem de papagal fara sa vreau.Odata am iesit de la munca si mam dus fara sa anunt, Acolo am gasit un grup numeros din anturajul de revelion ca am ramas putin socat. Toti fumau Ganja si m-au invitat si pe mine ca n-aveau incotro nah..Am refuzat si am plecat ca fraerul.Deja ma apucau nervii. Prin ianuarie am inceput s a ne vedem si mai rar si a inceput sa nu-mi raspunda la telefoane.Ceea ce pe mine ma enerva la maxim nu suportam. De mai multe ori m-am dus la intrarea in bloc sa verific daca e acasa si daca nu era cu cine vine acasa.A avut noroc ca nu am prins-o cu nimeni.Sau eu am avut ghinion depinde cum o luam.. Cam gata cu episodul asta. Mai vorbim..toate cele bune si nu uitatzi...Fara prafuri.!..ca asa tre sa zicem...nu-i asa..?
0
28-11-2012, ora 22:45
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Pastilele alea de slabit erau regenon mi-am amintit si eu.marfa si cool pastilele pacat ca nu se puteau doza bine si dupa primul efect era cam greu sa intretzii starea. Eu credeam prima data ca le pot pisa sa le fac praf si sa le trag si am suferit o mare surpriza cand am vazut ca in interior au un lichid deci nici vorba de asa ceva.Asa e anturajele de prafuiala erau speciale adica nu erau din cei care ne vedeam zilnic pentru alte chestii si ne vedema special ptr prafuiala ai dreptate.Si eu ma prafuiam cu diversi amici si dupaia am facut si in grup prafuiala cu prosteala si dantzuiala.desi ei nu se cunosteau intre ei...doar eu ii stiam dar tot iesea bine. Era interesant ca efectul diferea de la persoana la alta si absurditatile difereau de la unu la altul. De exemplu un amic dupa ce era luat de tot incepea sa butoneze la infinit telecomanda statiei de sunet de nu se mai oprea adica regla melodiile la nesfarsit sunetul si volumul ore in sir de eram nevoit sa ascund telecomanda si sai scot bateriile.Oricum dinamica unui party de acest gen este extrem de variabila in functie de doza si de inaintarea in timp spre sfarsit devine cam anosta distractia dar are un maximum care chiar merita. Sanatatea este afectata clar eu nu ma simt bine cateva zile dupa asta dar nu chestii majore si clare adica respiratie si altele de acest gen. Hai sa zic cu Charge ul asta pe care l-am incercat in weekendul trecut. Am facut un party in 4 ceea ce e mai rar la mine ca e greu sa te sincronizezi pe prafuri si 2 dar mai multi e si mai dificil sa te intelegi. Era prima data si am fost nevoit sa iau fiindca dealerul meu navea altceva nu ca ma tenta pe mine sa incerc ceva nou.Ma luat destul de repede adica de la a 3-a melodie ca la mine cam in asta se masoara adica dupa primele 4 linii. Doza cumparata era cam de 3 grame de persoana si am inceput party ul la 23.30. In primul rand sa inceput pe un fond de alcool slab adica cam 1 -2 beri de fiecare unul singur bause 4 beri. Ma luat repede dupa cum spuneam dar nu prea intens. Dupa cam o ora adik cam 0, 5 grame trase mi sa uscat gura foarte tare si am simtit ca mi se umfla buzele. Nu mi se parea ca la un moment dat miau atras atentia ca ce am la gura. M-i se cojisera buzele si erau umflate cu cruste sangerii pe margine ca a trebuit sa ma duc sa ma spal la gura. Limba o simteam umflata dupa cam 2 ore si parca bausem cafea fierbinte si ma oparisem pe limba asa ma simteam iar cand mam uitat in oglinda am vazut ca niste taieturi pe limba care ma usturau si practic nu mai simteam gustul la nimic. Asta a fost cel mai neplacut lucru mai ales ca mi-am revenit foarte greu cu simturile la limba adica abia miercuri deci dupa 4 zile. Interesant ca nimeni nu a mai avut asa ceva ca efect iar pentru mine a fost prima data asta. Dupa vreo 3 ore de party si nush cate linii am simtit un nod in gat si durere in gat ca la raceala si mai ales cand inghiteam. Ma durea si baza limbii cand inghiteam. Pe loc la party adica nu am mai avut alte probleme. Altcineva insa a transpirat in ultimul hal tot timpul iar nimeni alticineva nu a mai avut asta.Altcineva a avut o alergie gen mancarime de ochi fara explicatie dar asta spre final d eparty. Toata lumea a avut la un moment dat nevoia sa consume alcool masiv paralel cu praful ceea ce nu s-a mai intamplat pana acum in halul asta adica se golise frigiderul de bere plus o sticla de coniac iar numai eu personal cam 2 litri de vin cu pepsi. In concluzie efectul a fost cam slab si de aia cred ca a fost nevoie si de alcool dar ala oricum moderat ca nu am avut efecte bahice majore.In schimb party ul a tinut extrem d e mult raportat la cantitatea de praf pe cap de participant adica party s-a spart total abia la 9 dimineata dar se cam diminuase party-ul de la 7 totusi era foarte mult ca d eobicei se spargea la 5. Sincer nu mi-a placut senzatia care mi-a distrus gura pentru mai multe zile de parca ma oparisem si sigur nu voi mai incerca acest Charge.Oricum aveam o pauza de 40 de zile asa ca numi fac probleme cu dependentza. am unele chestii legate de creer adica urmari neuronale adik miscari bruste deci arunc lucrurile din mana in loc sa le pun frumos undeva, si cam gesticulez anormal mai ales cand vorbesc la telefon ceea ce nu ma caracterizeaza.Sunt destul de irascibil si ma cam cert cu toata lumea mai din nimik dar si cu parintii si ma ambalez la discutii foarte tare mai din nimic ceea ce numi place.Incerc sa ma controlez dar e foarte greu.Daca continua insatisfactia cu prafuiala in acelasi ritm probabil ca ma las fara probleme. Nu mai sunt prafurile de pe vremuri numai niste surogate penibile zic eu. Parerea mea e.nu va mai apucati de prafuri fratzilor...ca nu mai merita. daca nu ati facut-o pana acum...mai bine renuntati sa incepeti ca nu mai merita. Deja eu am o mare dilema ca nu ma mai satisface nici unul si nici nu sunt dependent de ele. Pacat ca nu mai este magicul de pe vremuri adik de prin 2009 sau euforia sau insomnia care erau belea de belea si sincer nu aveam nici depresie ca le rezolvam usor cu antidepresivele de a 2 -a zi.
0
28-11-2012, ora 22:49
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Am uitat sa va spun ca dupa Charge am avut si contractii musculare aiurea si dese a 2 a zi si inca vreo 3-4 zile dupa plus carcei nashpa de tot dar mam dus la farmacie si am luat masiv calciu gluconic si mia trecut asta mai patisem nu era prima data. Ma mai astept cam la 3 sapt dupa party la dureri de oase urate de tot deci am pregatite iar rezerve masive de calciu si AD2 ca kkturile astea scot calciul din oase. Deci nu ai nici un beheficiu. Sau ma rog au unul dar foarte scurt din pacate.
0
28-11-2012, ora 22:57
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Apropo de asta am citit pe alt topic tot pe forumul asta chestia aia cu prietenul lui HopeDiesLast care a bagat pure in vena. Mi se pare horror numai ideea dar sa mai vad si sa fac asta mi se pare de domeniul absurdului. Hai ca la key mai intelegeam desi cand il vedeam pe un amic de al meu cum isi baga acul de la seringa in muschi prin hanorac mi se parea aiurea rau. E bine dak dupa ce cineva a bagat asa ceva in vena..adica Pure poate sa incerce rezolvarea prin credinta fiindca eu consider ca e un caz grav.
E adevarat ca scriu mult dar asta nu fiindca sunt tras. Eu nu trag niciodata singur si acum chiar sunt clean de o saptamana si probabil ca inca voi fi multe alte saptamani de acum inainte. oricum dak nu mai gasesc magic sau pure in cel mai rau caz e putin probabil ca mai incerc vreun praf dasta tampit. Nu o sa mai scriu asa mult fiindca vad ca nu prea am pentru cine asa ca nu are rost sa spun povesti dak nu intra mai nimeni pe aici eu sunt o fire sociabila si imi place sa interactionez dar se pare ca aici nu e forumul potrivit pentru asa ceva.O sa incerc putin sa il reanimez dar dac nu se poate probabil ca nu mai intru nici eu pe aici decat in vizita lunara de protocol, Mai ales pe la inceputuri am citit numai commenturi de retardati. Si eu trag de 3 ani da nu-s deloc distrus am probleme putin cu tremuratul mainilor si coordonarea gesturilor este adevarat. Si ma enervez foarte usor si reactionez violent verbal adica ceea ce inainte nu s e intampla. O sa incerc ceva homeopatie poate ma mai echilibrez sa vad. Problema cu simtitul bine.. am incercat si cu alcool... ca cu altceva nu ma duce capul..dar eu pot sa ma distrez sa obtin starea de bine dar altii nu reusesc adica se lasa cu vomitari sau cu cazut dintr-un perete in altul ceea ce nu-mi place deloc..sau mai rau..cu somn la altii. Asa ca mai cautam. Deci.fara prafuri copii...!
0
28-11-2012, ora 23:00
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Apropo dak tot va apucati de prostii si incercati sa va prafuitzi si va este rau in primul rand beti multa apa adica 2-3 litri ca sa se dilueze toxicul din sange dupa care mult lapte ca ajuta adica cel putin 1 litru. asa este.Dak se poate sa luati si calciu gluconic sau alt calciu praf efervescent este si mai ok. Pentru depresie va trebuie un antidepresiv gen xanax dar din pacate astea se dau numai cu retete speciale.
0
28-11-2012, ora 23:04
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Salut Michelin...! ma bucur catzi place iaurtul indiferent de denumire inseamna ca suntem in aceeasi echipa. Dupa cum vezi m-am prezentat asa ceva de baza sa bagam pe topicul asta pentru discutii. cred ca am oferit destul de mult material preluat e adevarat de pe alt topic pe care nu il mai frecventez. Cat despre renuntzarea la k ul meu poate renunti si tu la critica, multumesc de sugestie momentan e mai greu dar voi incerca.
0
29-11-2012, ora 13:03
Michellin
Nu este medic/terapeut
Michellin
Salut Actimel..eu totusi asa vrea sa-ti zic..uff...am citit in mare ce ai scris...mama mia.!?!..e fabula sau chiar asa viata ai?.o doamne...nici nu stiu ce sa te intreb sau mai bine zis sa te critic.sa te scutur as vrea bine sa-ti revi la normal..ufff.app sunt curioasa daca ai vreo iubita? asa in adevaratul sens al cuvantului.cu care sa-ti petreci craciunul...alea alea...sa o duci la mama ta acasa sa o prezinti...din astea..Am citit de amica aia a ta.ma refer la o iubita..ce varsta ai?...nu cred ca ai scris..cu ce te ocupi?..numai bine.as avea multe sa te intreb..dar m-am cam socat de trairile sau fabulele tale.
0
29-11-2012, ora 15:24
louferygo
Nu este medic/terapeut
louferygo
Danonino...nu cred ca vor scrie foarte multe persoane la acest topic...vezi, tu vorbesti cu lejeritate si nu te consideri afectat insa cei mai multi dintre cei care folosesc aceste prafuri, sunt dependenti, tristi si multi au vietile distruse. Nu cred ca ii atrage sa scrie despre asta foarte mult. Cei mai multi si-au creat topicurile lor fiind intr-o situatie disperata si avand nevoie de ajutor. Nu vreau sa te dezamagesc insa chiar si numele topicului este descurajant *loc de intalnire pt drogati*, suna dezolant. Intr-adevar una din exprimari este drogati insa cred ca suna mai bine consumatori. Cred ca sunt foarte multi tineri care au incercat drogurile din curiozitate, pt distractie si s-au trezit dependenti si fara scapare. Nu este un subiect usor pt multi si nu toata lumea se lauda cu experiente fabuloase sau mai stiu eu ce. Trebuie sa intelegi.tu ai avut parte de distractii si nu ai ramas cu urmari insa sunt unii care consuma sa nu moara de durere sau de tristete. Mi se pare trist sa depinzi de niste prafuri ca sa te distrezi sau ca sa te simti bine. Tu de ce le consumi? Ce iti lipsteste sau care e golul pe care vrei sa il umplii? Nu pot sa cred ca esti un om implinit si consumi asa doar, de placere. Chiar daca nu vrei sa recunosti, incerci sa te ascunzi de ceva.
0
29-11-2012, ora 21:48
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Salut Michellin...sau Pirelli.sau Dunlop...cum vrei...! Ai dreptate fiindca multi mi-au zis ca viata mea e mai tare decat o telenovela si aceste lucruri nu se pot intampla unui om obisnuit si inca nu am spus mare lucru. Sau a doua varianta cred ca mint de ingheatza apele. Numai eu stiu ca nu mint cu nimic chiar ascund unele amanunte care ar bulversa si mai rau auditoriul.De multe ori ma pun in locul celor carora le povestesc si am impresia ca nici eu nu m-asi crede pe mine in locul lor foarte sincer spun asta. Uneori daca nu sunt mai apropiati care sa stie cate ceva din viata mea si sa stie ca nu mint renunt sa mai povestesc ca sa nu vad priviri dinalea neincrezatoare.Momentan nu am o iubita adica din aprilie dar nu vad ce importanta are. Nu e un motiv de frustrare ceea ce fac eu fiindca pana acum am avut si chiar am cu cine sa imi petrec sarbatorile. Numai ca e posibil ca anul acesta eu sa prefer sa stau singur. Nu vad ce importanta are varsta mea ocupatia si alte chestii dinastea oricum nu le-ai crede nici pe alea sunt sigur si nici nu am vazut ca pe aici se "sparge" cineva in amanunte de ordin personal. Cat priveste "fabulele' mele te asigur ca nu ai aflat nici 1% din ele. Ele merg pana la interceptari de telefoane si panda de ore intregi in fata blocului cuiva. Nare rost poate la pensie o sa-mi scriu memoriile care sigur se vor vinde bine. Le voi publica post-mortem sigur ca sa mai pot iesi din casa pana atunci.Numai bine mi-a facut placere schimbul de impresii..!
0
29-11-2012, ora 22:15
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Salut Louferygo..! Nici mie nu-mi place acest loc totusi vad ca sunt deja sute de vizite la un topic deschis de 1 zi ceea ce ma mira. Deci sunt multi curiosi care intra sa vada dar nu posteaza nimic nu se inscriu sau nui intereseaza. Eu sper doar ca voi reusi sa ii scot din anonimat si din curiozitate sa-si invinga timiditatea. E adevarat ca multi intra la necaz mare aici dar mi se pare absurd sa cauti un ajutor aici. Unii sunt chiar penibili de panicati am citit pe un topic un pusti panicat ca a stat in aceeasi camera cu 2 tipe care au fumat narghilea sau ce pana mea si s-a simtit cam rau si era distrus ca daca nu cumva a devenit dependent.. Mai mult mai si sar doua (nu una) doctorite de pe aici de pe forum nush de unde aparute sa-l consilieze cu niste sfaturi din alea parca desprinse din cartzi.E de domeniul penibilului in anumite cazuri iar altele sunt atat de grave incat numai aici nu pot primi ajutor cu sigurantza.De sfaturile primite din alea directe si fara nici un efect nu mai vorbesc. In primul rand omul ala care face asa ceva are niste probleme pe care de multe ori el si le ascunde de el insusi si nici nu e dispus s ale recunoasca. Raul are o radacina de plecare si daca nu o identifici si sa o distrugi de acolo degeaba dai sfaturi de 2 lei ca te apuca rasul.Nush de ce multora nu le place denumirea de drogat de ce sa ocolim un adevar in aceste discutii inca din prima secunda?.E adevarat ca nu iau in serios problema dar poate fiindca o luam prea in serios nu intra nimeni pe aici. Repet vad ca sunt foarte multe vizite pe forum si nu cred ca intra pe aici cei care nu au nici o tangentza cu "consumurile" ca sa fiu elegant in exprimare.Fiecare ascunde ceva fii convins si daca ascunde nu va face public pe un forum.apropo iti inteleg bunavointza.dar nu e cazul sa contorizam implinirile sau neimplinirile mele.Daca erai psiholog poate ca mai te intelegeam. Am avut si o intalnire cu un psiholog si inca unul celebru care aparea si pe la televiziune Cristian Andrei. M-a dezamagit intrevederea la maxim ma asteptam sa-mi ofere o rezolvare partiala la probleme mele care erau mai mult de constiinta si nu existentiale adica macar sa ma faca sa privesc altfel lucrurile. Nu m-am dus pe probleme de genul asta nici nu am pomenit de asta dar eu cand aud sfaturi de genul inclina-te spre credinta sau nu-ti dai seama ca te distrugi, sanatatea ta e varza mori ii distrugi de disperare pe cei apropiati si dragi...eu unul nu pot decat sa ridic o spranceana.si sa intorc spatele.
1
29-11-2012, ora 22:33
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Probabil ca ceea ce ascund este faptul ca nu por renunta la dorintza de a ma simti bine si a ma distra putin in lumea si existenta asta de kkt. Cand spun asta nu ascund neimpliniri personale si profesionale.Numai ca definitia distractirei daca ii intrebi pe mai multi nu vor sti sa-ti dea o definitie ! A doua greseala este ca am ales o metoda daunatoare de a obtine distractia aceasta ca alta nu am gasit. Solutia este foarte simpla. Renunt definitiv la prafuri...la distractie...si inghit viatza asta de kkt asa cum e ea.pana nu o sa mai rezist si imi imprastii creerii pe asfalt intr-o buna zi. Eu cred ca sunt si ca o supapa de relaxare prin care o deschizi din cand in cand ca sa nu creasca presiunea si sa explodeze cazanul. Valorile morale sociale si familiale nu ma relaxeaza si nu ma destind ba din contra si nu cred ca gresesc ca nu vreau sa intru in tipare.E adevarat ca nu ma consider dependent desi in 3 ani am tras cu siguranta kilograme de mizerii dastea de prafuri. Solutia va veni de la sine dar mie teama de clipa aia intelegi?..cand prafurile nu ma vor mai face sa mai mai distrez sau cand anturajul dispare.. ceea ce cam este directia in care se indreapta acum...va dispare si acest...viciu sa zicem...dar mi-e teama de ce va urma dupa...poate scapam de toate curand si e mai bine.Apropo...voi ce facetzi de 21 decembrie..?..hehehehe.
0
29-11-2012, ora 23:20
Michellin
Nu este medic/terapeut
Michellin
Buna Actimel.nici nu stiu cum sa incep, ideea este ca eu si ma gandesc si ca Louferygo ti-am scris doar, doar facem ceva si sa-ti dai seama ca ceea ce faci e gresit.nu ca noi am fi consumat prafuri sau eu stiu ce...

Faza cu iubita, sarbatori si tot felul, te-am intrebat ca de multe ori o femeie, un barbat aparut in momentul potrivit face mult.te face sa te schimbi, un alt om, un om care nu ai crede ca ai putea fi vreodata.multe de spus..eu una asa am facut cu sotul meu, mult de povestit si aici, am aparut in momentul potrivit si s-a produs o schimbare in viata lui.stii tu despre ce vreau sa zic

Si cu varsta, de ex. daca-mi spui ca ai 25 de ani spune multe, stii cum sunt tinerei...cam fara creier si se lasa influentati, nu ca au avea motiv sau justificare sa faca asa ceva, ziceam doar...dar daca-mi spui ca ai in jur de 30-40 de ani, atunci e grav pentru tine..indiferent de varsta e ceva gresit a consuma prafuri.

Eu cred ca daca ai intalni o femeie care sa te iubeasca, ar face tot posibilul sa te schimbe, plus ca nu cred ca nu te-ai gandit vreodata cum e sa ai o familie..cum zici tu...

Si cu ocupatia...de curioasa...da, stiu ca nimeni de aici nu se sparge in declaratii.oricum ma gandesc ca nu esti contabil, seara sa faci ce faci si ziua sa mergi sa faci balanta si sa calculezi tva-ul.off doamne...macar ai incercat vreodata sa te lasi?plus ca mintea ta nu e clara o secunda din cauza prafurilor.tu tot zici ca nu ai vreo boala fizica...dar cred ca esti f afectat psihic din cauza prafurilor..si cu fericirea asta ce prafurile ti-o da...hmm.sunt atat de multe fericiri in lumea asta si trairi ce sunt convinsa ca nu le-ai intalnit.nu e tarziu oricum..offff.ai grija de tine
0
29-11-2012, ora 23:36
Michellin
Nu este medic/terapeut
Michellin
A, si cu distractia...offf...am atatea distractii in viata mea cu prietenii mei normali :).as vrea sa ti le insir sa vezi ce minunata e viata unui om normal, unui om care nu consuma droguri, un om care e cu mintea libera, un om care are o familie dar e cam tarziu acum..Tu spui ca nu poti renunta la dorinta de-a fi fericit, fericire ce ti-o da prafurile, deci clar, esti dependent de ele.si prafurile te-au adus intr-o stare in care daca nu le consumi te fac deprimat.dar lasa-le cat nu e prea tarziu..Mai spui ca daca renunti la prafuri, renunti la distractie si inghiti viata asta de cacat.uffff..nu e asa deloc..e o viata minunata pe care tu nu ai descoperit-o din cauza anturajului tau.Si daca o sa renunti la prafuri cum spui in ultima ta propozitie, ca ti-e teama de ce va urma...eu cred ca te va astepta o viata fff frumoasa care asteapta sa o descoperi, crede-ma..doar ca acum nu esti cu mintea libera si nici nu poti gandi limpede..de 21 decembrie, noi, oamenii normali stam si ne distram cu familia..si multe altele..tu?Astepti Apocalipsa?..ai grija
0
02-12-2012, ora 16:38
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Michellin scuze ca nu am raspuns comentariului tau si sincer ma abtin fiindca nu ti-ar fi placut deloc ce a-si fi avut de spus. Nu are rost sa ma complic cu polemici nonsens mai ales ca ai considerat exprimarea mea ca fiind incoerenta.Probabil ca m-asi fi angajat intr-o discutie cu tine daca asi fi considerat ca merita. Din punctul meu de vedere nu pot accepta sfaturi sau pareri de la cineva care habar nu are ce e aia sa 'bage' vreodata ceva legal sau ilegal asa cum esti tu deci ai un punct de vedere unilateral si nu unul obiectiv. Nu ai cum sa dai sfaturi obiective si sincer ma intreb cam ce cauti tu pe aici in situatia asta?..o dorinta irezistibila de a face bine si a da sfaturi 'competente'?..crede-ma ca nu ai girul unei persoane care sa poate fi crezuta sau urmata ca exemplu de 'consumatori' ca sa ma exprim elegant fiindca tu insati nu ai fost in aceasta situatie. Cat despre notiunea ta de fericire nu pot sa ma abtin sa nu zambesc cat de pueril este construita si cat de efemera poate fi. E amuzant sa te crezi fericita bazat pe cei care te inconjoara si pe ceea ce ai. Daca maine, prin absurd (si imi cer scuze pentru asta poate e o gluma proasta ) suflu peste anturajul tau de prieteni si peste cei dragi care dispar si vei ramane complet singura. zic prin absurd ca nuti doresc asa ceva, atunci sa te vad cum iti mai definesti propria fericire si cum mai ai parte de distractii?..cred ca ai ajunge mai rau decat consumatorii de pe aici. Dar daca iti face placere sa te minti singura este si asta o alternativa dar macar nu mai da sfaturi pentru altii dupa parerile tale sau luate din carti ca nu te baga nimeni in seama si pierzi timpul degeaba. Am vrut sa scriu doar 2 randuri la replica ta dar uite ca nu m-am abtinut si am scris iar un roman. Sic transit gloria mundi..!
0
02-12-2012, ora 17:05
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Am fost foarte ocupat si nu am mai intrat pe forum dupa cum au observat si cei care il viziteaza non stop dar nu vor sa puna macar un comment pe aici.Ocupat fiindca am organizat vineri seara un party cu mega distractie asa de Sfantul Andrei combinata cu cu Ziua Nationala a Romaniei care a tinut pana la 6 dimineata. Cu prafuri normal doar nu o sa mint acum sau cu ce si-a mai adus fiecare de acasa. Mie jena sa recunosc ca m-am distrat dar asta e adevarul. A fost doar cam obositor si am fost nevoit sa dorm vreo 2 ore sambata ziua ca am mai avut si alte treburi si duminica pana la pranz acum sunt perfect refacut ma simt chiar mai bine ca inainte.Eu am impresia ca dupa fiecare prafuiala dastea iti ramane o stare mai buna sau mai rea dar specifica care dureaza pana la urmatoarea prafuiala cand se poate corecta in mai bine dupa aceea sau din contra se poate agrava. Cand te lasi definitiv trebuie sa ramai dupa o prafuiala intr-o stare buna cred eu. Se poate sa fie o aiureala dar asta am constatat eu. Am dormit in total vreo 14 ore dupa party si sint in perfecta stare mi-e si jena sa spun. Cantitatea personala absorbita pe trompa?..hmmmmmm..cam 2 grame maximum. Efect 6 ore. Produsul ?..Nu il spun ca fac reclama mascata dupa aia. la prafuri..legale.E adevarat ca sambata seara m-am culcat la ora 9 seara si m-am mai trezit duminica la ora 13. Distractia ?..dupa parerea mea mai tare ca in club...jocuri de lumini cu orga lasere si globuri colorate multa muzica de toate felurile..multa tzopaiala adica 6 ore de stat in picioare si recunosc ca ceva alcool ca praful asta o cam cere sa te mentina in stare (nush de ce) dar moderat adica o sticla de coniac si una de whisky diluate evident cu pepsi.Cam asta depre telenovela mea din ultimele 48 de ore.
0
02-12-2012, ora 17:16
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Apropo copii...multa fericire si sanatate...evident fara prafuri sau alte.porcarii dastea.!
0
02-12-2012, ora 17:50
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Ajutooooor...! Ajutati-ma va rog. !...Am consumat fara voia mea cu niste prieteni niste praf si acum imi este foarte raaaauu...! cred ca o sa mor si nu stiu unde sa ma duc la cine sa ma adresez ca am intepaturi la inima ma sufoc si nu mai pot sa respir. Nu stiu sa spun ce praf am consumat era ceva ca sarea intr-un plic alb pe care scria ceva cu rosu era un plic de 0, 25 grame din care am tras 4 persoane din plicul ala dar numai mie mi-e rau..cred ca am tras si eu pe nas o linie sau poate maxim doua ca nu mai stiu.Ma usturat rau de tot nasul si dupa aceea mi sa facut rau. Va rog sa m ajute cineva cu un sfat dar cat mai repede va rog mult...!
0
02-12-2012, ora 22:00
Michellin
Nu este medic/terapeut
Michellin
Da, asta am cautat.o dorinta irezistibila de a face bine
0
03-12-2012, ora 09:40
louferygo
Nu este medic/terapeut
louferygo
Cum esti Danonino? Ti-a trecut starea de rau? Sau ai glumit cu noi??
0
03-12-2012, ora 12:58
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Scuze pentru gluma proasta ! Am vrut doar sa vad daca sare cineva su un sfat bun si mai ales daca e in timp util. Din 2 linii cu siguranta nare ce sa mi se intample iar un party cu 0, 25 e amuzant cred ca mie nu-mi ajunge nici la o jumate de nareta. Din fericire mi-a raspuns Maria 123 dar nu pe topicul asta pe altul pe care am mai plasat apelul meu de ajutor. Raspunsul a fost foarte funny dar ma rog..tot a fost ceva. A fost doar un exercitiu de simulare ca la cutremure sau atac aerian.Avand in vedere data si ora la care l-am postat pe acest topic erau mari sanse ca lumea sa se prinda ca e gluma asa ca l-am mai postat si pe alt topic. Multumesc pentru atentie oricum Lou.
0
04-12-2012, ora 23:08
rzb23
Nu este medic/terapeut
rzb23
Cum ti se par prafurile astea de acum ?? Eu mai iau din cand in cand (cam odata la 2 sapt si max. 0, 5g) si mi se par cam slabe, dar faza buna e ca dupa ce iti trece efectul poti sa dormi, nu ai nici o problema de la ele, in concluzie sunt bunicele pentru distractie. Alea vechi erau bune, dar eu nu putea sa dorm cate 2 zile de la ele si aveam depresie o saptamana
Adaugă un comentariu / răspuns
146 comentarii 12 ..... 4 5 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anumite trăsături din adolescență pot crește riscul consumului de droguri la maturitate
  • Obiceiul de a căuta droguri, un factor de risc pentru recidivă în rândul foștilor consumatori de droguri
  • Muzica indigenă ajută persoanele care se recuperează de dependența de droguri sau alcool să se vindece mai repede
  •