Litiaza renala??????

24-01-2010
vanes
Nu este medic/terapeut
vanes
Acum o saptamana am efectuat un exeman de urina si urocultura la cererea medicului ginecolog.Aceste analize au fost facute la 3 zile dupa menstruatie.In urina au iesit eritrocite si la urocultura:prezenta flora microbiana polimorfa(probabil o contaminare din caile urinare inferioare) asa scrie in rezultat.Meidcul meu a pus rezultatul pe seama menstruatiei.Saptamana aceasta am mai facut un examen de urina si am primit urmatorul rezultat::rare leucocite, rare hematii, celule renale rotunde.Mi-au spus de la laborator ca poate fi ceva la rinichi.Unde lucrez eu exista medici nefrologi si am aratat rezultatul unui medic de acolo dar a zis ca nu e ceva patogen si ca nu am nimic din punctul lui de vedere.Asa am sperat sa fie cu toate ca nu e normal sa am sange in urina si celule renale.Acum o zi au inceput usturimile la urinare si dureri mai intense in spate in zona lombara.Am urinat intr-un recipient sa vad daca e ceva in urina si surpriza :urina mea e plina cu bucatele mici "asa ca matreata arata"nu stiu cum sa le descriu si am gasit o bucatica mica, alba si tare.Oare ce poate fi???Am litiaza renala ??Infectie urinara???Sau ceva mai grav???ce sa fac???sunt speriata.Am uitat sa mentionez varsta 26 ani.Multumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar pietrele la rinichi?
  •