Lipsa menstruatiei

06-07-2011
P.I.C
Nu este medic/terapeut
P.I.C
Buna,

Am un pic mai mult de o saptamana de cand imi intarzie menstruatie, cu toate ca am dureri de burta, nu foarte puternice, ca si cand mi-ar veni.
Mi-am facut si un test de sarcina la fix o saptamana dupa ce mi-a intarziat, dar a iesit total negativ.
Mentionez ca pana mai acum 3 luni am avut ciclul regulat si nu am luat niciodata anticonceptionale.
De asemenea tot de acum 3 luni am inceput sa imi curga destul de putina menstruatie, comparativ cu ce aveam inainte.

As dori sa aflu si pararea vostra.
Poate s-a mai confruntat cineva cu o problema de genul.
4 comentarii
0
06-07-2011, ora 10:26
mihaelaberea
Nu este medic/terapeut
mihaelaberea
posibil o dereglare hormonala.Mai bine te duci la medic, doar asa poti afla ce se intampla.
0
06-07-2011, ora 10:43
P.I.C
Nu este medic/terapeut
P.I.C
Tot la o dereglare hormonala ma gandeam si eu, numai ca as vrea sa mai astept cateva zile sa vad daca imi vine, ca nu as vrea sa imi fac programare la ginecolog si sa ma trezesc ca fix in ziua in care trebuie sa ma duc imi vine.

Merci mult pentru raspuns!
0
06-07-2011, ora 15:39
natasha.layevska
Nu este medic/terapeut
natasha.layevska
in primul rand cand ai avut ultimul contact sexual?in al doilea rand ai avut menstruatii abundente comparativ cu cele din ultimele 3 luni? si inca ceva...zici ca de 3 luni ai menstruatii regulate.pana atunci cat de neregulate erau?
0
06-07-2011, ora 16:15
P.I.C
Nu este medic/terapeut
P.I.C
Ultimul contact sexual l-am avut acum vreo saptamana jumatate.
Eu am avut ciclul regulat pana mai acum 3 luni, imi venea la 28-29 zile, si imi curgea destul de mult in special a 2 zi, adica nu puteam tine un tampon mai mult de 2ore, maxim 2 ore jumatate
Din luna martie incolo s-a tampit si a inceput sa-mi vina ba la 34 de zile, ba la 21 zile... si mi-a curs si mai putin, adica un tampon ma tinea vreo 4 ore.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •