Lipsa menstrautie, scurgere maronie

13-04-2015
beatricerox15
Nu este medic/terapeut
beatricerox15
Buna seara.Stie cineva de la ce ar putea fi scurgere maronie de 2 zile in loc de menstruatie? (inafra de sarcina)
7 comentarii
0
14-04-2015, ora 10:00
xodiac
Nu este medic/terapeut
xodiac
1. Poti sa ai o dereglare hormonala iar scurgerile maronii reprezinta menstruatia. Uneori lichidul menstrual nu este eliminat cand ar trebui si astfel isi schimba culoarea si consistenta. Nu este nimic grav in acest caz si o sa dureze aproape cat o menstruatie lunara (intre 3 ai 7 zile).
2. Unele anti conceptionale produc dereglari hormonale si rezultatul se vede in menatruatii neregulate, scurgeri inchise la culoare, dureri acute ale ovarelor. Scurgerile respective tin locul unei mici menstruatii.
3. Infectarea cu bacteria thricomonas. In acest caz este necesar un tratament dat de un medic ginecologic in urma analizei secretiei vaginale.
0
14-04-2015, ora 11:50
iva_90
Nu este medic/terapeut
iva_90
Salut.prietena mea are o intarziere de 10 zile pana acum pot zice ca a avut un ciclu regular am avut un contract protejat luna trecuta.de Cateva zile are simtome premestruale Dar menstruatiei intarzie Ati putea sa ma ajutati cu un raspuns.e posibil sa fie insarcinata ?luna trecuta a tinut un trattament cu antibiotice (oxacilina)ar putea fi asta cauza intarzieri menstruatiei
0
14-04-2015, ora 12:24
iva_90
Nu este medic/terapeut
iva_90
Ajutati ma va rog cu un raspuns la ceea ce am scris mai sus
0
14-04-2015, ora 18:06
xodiac
Nu este medic/terapeut
xodiac
Menstruatia poate sa intarzie si 14 zile fara a fi insarcinata. Daca ati avut un contact sexual protejat corespunzator nu aveti de ce sa va faceti griji.
Oxacilia poate sa favorizeze intarzielele menstruale.
Daca vreti sa fiti siguri, puteti sa faceti un test de sarcina.
Pentru linistea prietenei tale, intarzierile menstruale sunt ceva normal, iar in mod natural un ciclu menstrual regulat se va decala in timp sau brusc la o perioada de aproximativ 8 luni.
0
02-05-2015, ora 10:11
Alexandra Popa
Nu este medic/terapeut
Alexandra Popa
Buna ziua!Am o mica problema.. mi-a intarziat menstruatia 2 zile. Ultima oara am avut pe 2 aprilie si acum trebuia sa imi vina pe 29. Mentionez ca in urma unui control am facut in luna martie un tratament cu ovule pt o vaginita si antibiotic pt infectie urinara. Dupa tratament mi-a venit menstruatia cu 5 zile mai devreme adica pe 2. Nu am un ciclu regulat dar nu mi s-a intamplat sa imi intarzie. Am avut si contact sexual dupa ciclu si a ejacuat in mine. am facut 2 teste de sarcina primul fiind invalid al 2 lea negativ. Am avut stari de greata. Sanii sunt f umflati si durerosi am dureri de burta dar totusi nimic. Va rog sa ma ajutati! Vreau sa stiu care ar fi problema si daca totusi ar fi posibila o sarcina chiar daca cele 2 teste nu confirma asta. Multumesc!
0
20-05-2018, ora 20:25
Miriam0103
Nu este medic/terapeut
Miriam0103
Bună seara! Am tot căutat pe diferite site-uri un răspuns la problema mea, așa că o să încerc și aici: Luna aceasta, cm, trebuia să apară pe 07, dar a sosit pe 10.05 cu scurgeri maronii și câteva pete roz in prima zi și apoi nimic. Durata obișnuită fiind de 6 zile, prezenta resimtita la maxim de 29 zile. Am făcut 2 teste de sarcina: unul înainte de 10 mai și unul la 7 zile după apariția acelor scurgeri și acelea au ieșit negative. Incercam sa avem un copil de 4 ani. Pe 24 aprilie am avut contact sexual neprotejat cu finalizare. In martie 2018 am facut Papanicolau secretiile vaginale, infectii- toate negative. Am tot căutat pe internet și din dorința de a avea un copil.am inceput sa am toate simptomele caracteristice unei sarcini. Inclusiv astăzi am avut o scurgere cu un mucus cu o culoare ușor roz. Insa.ma gandesc să nu fie ceva rău!!! In weekend am programare la ginecolog. Va rog frumos sa îmi răspundeți.poate mă bucur până la urmă!!! Mai fac un test de sarcina? Va mulțumesc anticipat!!
0
21-05-2018, ora 12:23
Rudny_2002
Nu este medic/terapeut
Rudny_2002
Buna ziua.Cu 2 săptămâni in urma mi am început viața sexuală alături de iubita mea.Am folosit prezervativ doar ca la un moment dat acesta s a rupt dar ne am oprit imediat și nu am ejaculat.Acum cand trebuia sa i vina menstruația i a întârziat 1 zi.In prima zi i a curs foarte puțin a doua zi mai deloc și in a 3 a azi mai mult.Poate oare sa fie însărcinată sau astea sunt simptomele ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.