Lipsa dorintei sexuale

31-01-2016
Ana AZA
Nu este medic/terapeut
Ana AZA
Buna ziua, Ma numesc Ana am 28 de ani si am o problema foarte veche, cred ca de vre-o 6 ani, pana acum nu i-am dat asa mare importanta crezand ca e ceva normal deoarece am 2 nasteri prin cezariana. problema mea a aparut dupa prima nastere. Nici nu stiu cum sa va spun pentru ca e ceva foarte jenant pentru mine de asta am si ales sa ma interesez despre problema pe calea online. Nu mai am deloc dorinta sexuala iar de fiecare data cand am contact sexual cu sotul meu ma ustura si ma doare ingrozitor incat uneori nici nu pot sa rezist pana la final, inafara de asta ma excit foarte foarte greu si... nu ma ud aproape deloc, abea intr-un tarziu dupa ce incep actul sexulal incep sa ma umezesc pentru asta sunt nevoita sa folosesc geluri. Nustiu care ar putea fi cauza de nu mai simt deloc dorinta sexuala, e foarte rau, inainte nu eram asa, va rog sa ma indrumati macar cu un sfat ce as putea face sau care ar fi solutia in cazul in care se mai poate face ceva sa fiu iar ca inainte. Va multumesc anticipat!
3 comentarii
0
31-01-2016, ora 11:59
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Meregeti intai la un consult ginecologic complet si faceti un test Papanicolau sa excludeti posibilitatea unei infectii sau rani pe col.
Vaginul nu se mai lubrifiaza normal.
Daca totul iese ok si nu primiti alt tratament, incercati gel Durex sau alte geluri pe care le gasiti la farmacie. Intrebati doctorita daca va poate recomanda unul.
0
04-02-2016, ora 07:01
Ana AZA
Nu este medic/terapeut
Ana AZA
Pai numai geluri Durex folosesc
0
04-02-2016, ora 15:11
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Dorinta sexuala nu mai vine din cauza durerii. E un cerc vicios. Mergeti la control ginecologic, faceti Testul Papapnicolau, test secretie si depistati cauza durerii. Ca sa tratati cauza.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul la vârsta menopauzei
  • Cum poate fi îmbunătățit libidoul sexual feminin
  • Cum poți influența libidoul sexual? - informații dovedite științific
  • De ce mi-am pierdut dorința sexuală (cauze, tratament și sfaturi utile)
  • Interesul sexual la bărbați - un avantaj important pentru starea de sănătate, inclusiv riscul de moarte
  • Lipsa excitației - de ce nu mă excit?
  •