Lipsa de concentrare, dureri de cap

24-10-2006
oana g
Nu este medic/terapeut
oana g
Acum problema s-a agravat pu ca st la facultate si nu ma pot concentra, imi e foarte greu sa retin informatia si am dureri de cap zilnice nemaivorbind de oboseala care apare foarte repede. Cineva mi-a zis ca aar putea fi din cauza insuficientei de oxigen in creier asa ca am inceput a lua niste pastile pe care le-a recomandat un medic intr-o emisiune televizata, dar mi-e frica sa nu apara complicatii.pastilele se numesc PHEZAM
3 comentarii
0
25-10-2006, ora 00:00
Loredanutza1
Nu este medic/terapeut
Loredanutza1
buna oana.sunt loredana, din cernavoda.Acum ceva timp, in urmA, am avut si eu cam aceleasi simptome ca ale tale, numai k dupa un timp lucrurile au evoluat.am ajuns sa racesc la 3 saptamani, frisoane, stari d voma, febra, si infectii in cavitatea bucala.vazand cum decurg lucrurile, am ajuns la un domn doctor profesor, care m-a diagnosticat cu neutropenie constitutionala cu perioada ciclica, agranulocitoza.sfatul meu este sa iti faci analizele...adca o hemograma cu formula leucocitara, si vezi dak esti in ordine in primul rand cu leucocitele si neutrofilul.daca totul este in ordine, nu mai lua pastile, si incearca un medic homeopat, care iti va fii d folos mult mai mult.ai grija d tine...si poate pastram legatura...ciao
0
11-11-2006, ora 00:00
cristina_c
Nu este medic/terapeut
cristina_c
buna.cam aceleasi simptome le am si eu de mult timp.analizele mi-au iesit oarecum bine(cel putin nu au treaba cu durerea de cap).am renuntat sa mai caut raspunsuri, pentru ca banuiesc ca am o insuficienta circulatorie(maini si picioare reci tot timpul).am inceput sa iau GINCO PRIM si chiar ma simnt mult mai bine.iti urez bafta si multa sanatate.
0
28-12-2012, ora 18:33
ispasescu
Nu este medic/terapeut
ispasescu
Daca problema e doar de supraefort intelectual, incearca sa faci o cura de oxigen concentrat. Multe voci afirma ca e capabil de energizare si refacere a tonusului fizic si mental. Cauta inhalatorul portabil de oxigen in rubrica de oferte. E recomandat impotriva epuyizarii fizice si/sau psihice. Inspira oxigen concentrat de cate ori simti nevoia. Sanatate !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.