Lipsa de calciu si magneziu in organism

25-03-2008
MARIA81
Nu este medic/terapeut
MARIA81
De cand ma stiu am avut o lipsa mare de calciu si magneziu in organism si eram nevoita mai ales primavara sa fac injectii cu Ca, Mg, dar care nu aveam nici un efect;nu le asimilam, dar anul trecut prin iunie am descoperit niste produse miraculoase as putea spune pentru mine.Este vorba de niste produse naturale pe baza de aloe vera, care le-am luat astfel: I luna- un gel de piersica si tablete Fields of Greens, II luna gel cu piersica si tablete Absorbent-C, tablete Nature-Min, III luna - gel cu afine si mar si tablete Absorbent-C; am urmat 3 luni cu ele si apoi mi-am facut analizele.Rezultatul a fost peste asteptari si eu ma simt excelent si acum si nu mai am probleme.E bine ca acest lucru sa il faci daca nu de 2 ori macar o data pe an.Partea buna este ca am scapat de intepaturi care nu cred ca sunt o placere pentru nimeni.Acest tratament il recomand tuturor care au aceasta problema.Daca va pot ajuta cu mai multe detalii scrieti-mi -.Multa sanatate tuturor!
4 comentarii
0
11-08-2008, ora 00:00
lyanageorgescu
Identitate neconfirmată
lyanageorgescu
Si eu am avut probleme asemanatoare.Am gasit o alta solutie, tot un produs natural de calciu si magneziu, tablete, luat zilnic, 2 apoi intretinere 1.Analizele au fost excelente, s-a normalizat si calciul ionic si am unghii tari, abia le tai cu forfecuta.Alte avantaje ale produselor naturale de calciu sunt lipsa reactiilor adverse digestive si faptul ca nu predispun la formarea litiazelor.Cu adevarat, un produs de calitate da rezultate de calitate, incomparabile cu cele obtinute cu produse de sinteza.Sanatate!
0
29-09-2009, ora 18:04
filomena
Nu este medic/terapeut
filomena
ce stiti despre additiva sunt bune? sunt niste pliculete efervescente si cam cat timp se iau?
0
31-10-2009, ora 13:27
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Orice pliculet sau pastila efeverscenta trebuie evitata caci aceasta efervescenta este produsa de o substanta toxica.
0
26-10-2013, ora 13:23
george1974
Nu este medic/terapeut
george1974
Am facut analize si calciu mai mereu il am 8.5-8.7 iar valoarea normala este intre 8.1 si 9.5...Eu zic ca imi iese binisor, cui toate astea la medic tot mi se spune ca am lipsa de calciu, cand ma controleaza la ochi si ma bate cu degetul in obraz..Si ma regasesc in multe simptome asociate cui lipsa de calciu si magneziu..Pentru magneziu nu am facut nici o analiza..Dar am perioade cand am stari de frig, iar picioarele imi tremura de nu mai pot sa le stapanesc, se vad vizibil muschii de la pulpe cum sa zbat destul de tare, iar piciorul tremura..Cum iau un calciu cu magneziu si vit D, si un distonocalm la 15-30 de minute ma lasa imediat toate tremuraturile si zbaterile de muschi...Plus ca mai am si o stare foarte puternica de balonare in momentele alea, si de greata, si greutate in respiratie, plus ameteala, dar si astea trec dupa ce iau acel calciu cu magneziu si distonocalm...La serviciu vin anual medici de la medicina muncii si imi spun acelasi lucru dupa consult, sa am grija mai ales vara la caldura ca am lipsa de calciu..Iar la analize imi iese peste minim si nu sub minim..Dar observ ca fratelui meu ii iese chiar maxim 9.5, iar mie 8.5..Ma gandesc sa fac o analiza si pentru magneziu..Cand faci analizele anuale medicii iti scriu acolo aproape toate analizele, printre care si calciu, si fierul, ce am observat e ca niciodata nu trece si magneziu..Si am mai mereu o pofta nebuna de ciocolata, doar de ciocolata nu altceva dulce, plus ca nu prea pot sa las cafeaua desi poate ar trebui..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: