Lipsa de calciu?

27-06-2012
Marwoo
Nu este medic/terapeut
Marwoo
As vrea sa stiu si eu si daca este cineva care se pricepe sa imi spuna si mie care sunt valorile normale ale calciului in organism!
Mi-a iesit la analize ca am calciu 3.95 si nu stiu daca este bun sau daca am carenta mare de calciu!
Multumesc anticipat!
4 comentarii
0
28-06-2012, ora 10:35
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
pe rezultat, in paranteza ai SI valorile minime si maxime
sanatate
0
28-06-2012, ora 19:32
Marwoo
Nu este medic/terapeut
Marwoo
Acolo scrie ca intre 4.0 si 5.5 si eu am 3.95! Este valoare mica? Calciu se reface greu?
0
28-06-2012, ora 21:57
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
aceasta e valoarea calciului ionic, este usor scazuta, dar e ok.cat este calciu total?
0
15-10-2012, ora 01:58
ciudata
Nu este medic/terapeut
ciudata
buna seara..am o mare problema am fobie de spitale si tot ce are legatura..dar problema mea este ca din jur de o luna am avut junghiuri in jurul inimii am facut un ecagheu...domnul doctor mi.a spus ca nu am nimic...grav.mi.a dat un medicament ptr puls il aveam maricel..am varsta de 19 ani si nu mi se pare normal sa am ameteli foarte mari atacuri de panica si f des raman fara aer, palpitaii.mi s.a spus ca este o cadere de calciu dar am luat un calciu nerecomandat de medicul meu.decat de farmacista este prima zi..sitot asa ma simt.a m.ati putea ajuta va rog mult imi este f frica. va multumesc!!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Calciu scăzut în sânge - de ce și cum se manifestă
  •