in urma cu un an am inceput sa am amenoree..

05-02-2007
andreea_18
Nu este medic/terapeut
andreea_18
in urma cu un an am inceput sa am amenoree...in urma unui control ginecologic mi s-a spus ca este ceva endocronologic...de la endocrinologie in urma unor analize mi s-a dat tratament cu progesteron: 2 injectii/zi timp de 3zile...ciclul menstrual a revenit timp de 1 luna sau 2...dupa care iar a disparut...in urma altor analize de endocrinologie mi s-a dat tratament 3luni cu tyroxin si duphaston...cat a durat tratamentu...toate bune si frumoase...am avut ciclu menstrual...insa de cand am incheiat tratamentu...iar pauza...iar de cateva zile am o scurgere incolora din mamelon dar asta numai daca stau aplecata pe san sau il apas cumva. nu mai stiu ce sa mai cred. ce pot sa am si ce pot sa fac?

cu multumiri, andreea
5 comentarii
0
06-02-2007, ora 00:00
lauritza
Nu este medic/terapeut
lauritza
Eu zic sa mergi la ginecolog si eventual sa faci un test Babes Papa-Nicolau.Succes!
0
06-02-2007, ora 00:00
andreea_18
Nu este medic/terapeut
andreea_18
la ginecolog am mai fost si mi-a zis ca problema e strict endocrinologica. cat despre Papanicolau...se poate pune problema de asa ceva avand in vedere ca am doar 18ani?
0
07-02-2007, ora 00:00
lauritza
Nu este medic/terapeut
lauritza
Daca e de endocrine, mergi la Institutul Parhon din Bucuresti.Eu am zis de testul Papanic. pt.ca m-ai speriat cu scurgerea din san! Sanatate maxima! Intr-adevar esti f. tanara, iar eu nu sunt medic! Bafta!
0
27-03-2007, ora 00:00
simy_cip
Nu este medic/terapeut
simy_cip
draga andreea_18 chiar dc ai numai 18 ani se poate face testul mai ales dc ti-ai inceput viata sexuala ala se face cel pyuti n1 data pe an.succes
0
27-03-2007, ora 00:00
simy_cip
Nu este medic/terapeut
simy_cip
si referitro la subiect as putea spune ca am si eu o problema.in luna martie pana la ora actuala nu mi-a venit menstruatia...am fc un test de sarcina care din fericire a iesit negativ...numai ca..tot ingrijorata sunt...ramana sa merg totusi maine la doctor...banuieste careva de ce am aceasta absenta?plus ca eu relatiile le am cu prezervativ...merci
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Menopauza
  •