Limfom Hodgkin

732 comentarii 1 2 ..... 131415 ..... 24 25 Înainte ›
0
04-09-2011, ora 12:51
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
cum adica ti s-a gasit insuficienta ventriculara ? asa, din senin ?
0
04-09-2011, ora 20:36
Elena60
Nu este medic/terapeut
Elena60
Pentru andaadriana: Eu am avut ganglionii din mediastin f. mari ; ganglioni subclaviculari si putini in zona tiroidei. Asta era in febr. 2009. Doar dupa ce soseste biopsia dignosticul este sigur!
Te-ai exprimat a fi ganglioni pulmonari, dar banuiesc ca e vorba de cei din mediastin, adica dintre cei doi plamani.
Limfomul Hodgkin are raspuns pozitiv de tratament undeva la peste 95%! Stiu ca momentul diagnosticului e dificil, dar priveste optimist! Se poate trata!
Eu am facut tratamentul la Cluj! Medicii sunt profesionisti si personalul s-a purtat foarte frumos! Acum e important si localitatea ta de domiciliu! Desi in spital am intalnit oameni din Galati, Iasi. Asteapta cu incredere inceperea tratamentului, incarcate cu putere si dorinta de-a invinge boala!
Multa sanatate si Doamne ajuta sa fie bine!
0
08-09-2011, ora 16:03
miha69
Nu este medic/terapeut
miha69
Pe 12 septembrie implinesc 42 ani si de Paste 5 ani de cand am inceput lupta pentru viata.Am 2 varste, cea de-a doua am castigat-o cu mult efort.Am facut chimioterapie, radioterapie. Locuiesc in Atena si aici medicii sunt foarte atenti cu pacienti ca noi.Daca avem grija de noi si mergem la control asa cum se cere, eu cred ca poti trece peste aceasta boala.
acum cateva zile am inceput yoga. incercati!!! o sa vedeti cata liniste sufleteasca va ofera.
As vrea sa stiu daca se poate practica inotul ca antrenamentede 2 ori pe saptamanapentru o viata mai activa si sanatoasa.
0
08-09-2011, ora 21:58
deduoana
Nu este medic/terapeut
deduoana
Pt Florintyl: marti acum am inceput al 6-lea ciclu de BEACOPP...as mai avea 2 cicluri daca totul merge ok. Voi mai face un CT inainte de al 7-lea ciclu si dupa ce termin cele 8 cicluri voi face PET. Eu ma simt binisor...de scazut imi scad leucocitele si hemoglobina dar fac stimulare cu neupogen(care imi da niste dureri osoase urate) pt leucocite si neorecormon pt hemoglobina.Mi-au crescut si transaminazele... Tie ce ti-a zis cate cicluri de beacopp vei face? Mai faci ceva dupa chimio?
Multa sanatate tuturor!!!
0
11-09-2011, ora 22:27
Mita Amalia
Nu este medic/terapeut
Mita Amalia
Buna tuturor si multa sanatate.sotul meu a fost diagnosticat cu Limf.Hodgkin pe 1.03.2011. st 2 Bx.Iau fost scosi ganglionii pe care ia avut la git in partea stinga, iar la biopsia lor aiesit L H.am repetat analizele la alte 2 spitale iar rezultatul a fost acelasi.A urmat 6 cure de A B V D si 18 sedinte de radioterapie.in august a fost la control a facu setul de analize si un ecogrf iar medicul hematolog ia sous ca este vindecat 75%.Nu a mai luat nicio pastila sau alt tratament, acum in septembrie cind a facut din nou analizele iau iesi bune, in parametri normali a mai facut si un ecograf iar ganglionii gasit au marimea de 0, 5_1, 5cm. a facut si un ct si nu sau gasit alti ganglioni in corp..Acum sotul meu se simte bine si multumim lui Dzeu ca am ajuns pina aici. Oare va mai creste procentul de la 75%LA95%???? Ce sa mai facem in continuare ce sa mai urmam, va Rog dati_mi un sfat.. Va multumesc anticipat..si imi cer scuze daca nu am fost prea axplicita dar emotiile sunt prea mari... MULTA SANATATE.
0
11-09-2011, ora 22:37
daniella28
Nu este medic/terapeut
daniella28
@Mita Amalia. chestia asta cu procente e relativa depinde de medic jurnalele medicale spun undeva intre 65- 80%.iar alti medici merg cu pana la 95 %.dar nu prea conteaza ce ti a spus conteaza analizele ulterioare si CT iar daca sa facut si un PET cu atat mai bine.//si poate cel mai important cum se simte el //asa ca mult noroc in continuare... MULTA SANATATE TUTUROR
0
12-09-2011, ora 11:59
Mita Amalia
Nu este medic/terapeut
Mita Amalia
Multumesc daniella28 pentru raspuns.CT si analize a facut periodic dar PET nu a facut ptr ca nu nea recomandat nimeni sa facem. Unde il putem face ptr.ca nu cred ca exista vreo unul in Craiova.Va Doresc Multa SANATATE TUTUROR...
0
12-09-2011, ora 16:34
daniella28
Nu este medic/terapeut
daniella28
@ Mita Amalia PETul se face cu recomandare de la hematolog.iar daca ai sa citesti forumul cu o pagina in urma deeafily a spus unde se poate face in Rom.multa sanatate si noroc
0
12-09-2011, ora 17:57
Mita Amalia
Nu este medic/terapeut
Mita Amalia
Daniella nu am citit pe forum prea mult cei drept.Medicul hematolog nu nea recomandat sa facem un PET.Multumesc frumos ptr. raspuns..MULTA SANATATE.
0
12-09-2011, ora 23:12
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
mergi pe mana hematologului in acest caz, caci nu e PET singura metoda de urmarire in ilmfom. PET/CT costa cam 55 de milioane de lei vechi si gratis se face doar cu recomandarea hematologului curant, cu aprobare de la oncologul de teritoriu responsabil cu aceste aprobari, si ulterior cu aprobare de la comisia CASMB, deci e complicat. inafara de asta nu se face decat la Oradea si in Bucuresti, cel putin la ora actuala,
0
13-09-2011, ora 12:38
Mita Amalia
Nu este medic/terapeut
Mita Amalia
Multumesc RaulDuke ptr. sfat.Da medicul hematolog nu nea recomandat PET_ul.Nea spus ca analizele au iesit bine si sa stm "LiNISTITI".Acum incercam sa ridicam imunitatea ptr. ca o are scazuta am facut reteta Monicai Tatoiu cea cu miere de salcim, polen, propolis si laptisor de matca.Medicul hematolog nu prea a fost deacord cu reteta nea zis ca nu stie cit va ajuta aceasta reteta.Daca stiti alte retete sau ceaiuri va rog sa_mi scrieti. Sa Auzim Numai De Bine.
0
13-09-2011, ora 17:43
deeafily
Nu este medic/terapeut
deeafily
Pt Mita Amalia -chiar daca medicul nu va recomandat Pet, poate nu ar fi rau sa il intrebati daca nu puteti sa faceti unul sau chiar sa-i spunti ca doriti sa faceti un exament Pet pt linistea voastra si el va poate ajuta cu recomandarea.E o tehnologie mult mai avansata privind detectarea tumorilor.De ex.eu habar nu am avut ca am un chist ovarian, am afllat de el in urma examinarii Pet ce am facut-o la terminarea tratamentului pt L.H.Este adevarat ca este costisitor dar daca aveti recomandarea medicului precum si alte documente care sa ateste boala(examene clinice, rezultat biopsii) Pet se face decontat de CAS, in Bucuresti la Euroclinic sau in Oradea la Pozitron.Sanatate multa!
0
13-09-2011, ora 17:49
deeafily
Nu este medic/terapeut
deeafily
Si apropo. de retete naturiste-da sunt de acord cu medicina complementara si eu am luat aceasta reteta a Monicai Tatoiu, de asemenea consum sfecla rosie, ceaiuri de catina, mecese tot ceea intareste imunitatea si vitaminizeaza organismul.Dar aceasta forma de medicina daca o putem numi asa, trebuie sa fie o completare la tratamentul impus de medic.Sanatate.
0
13-09-2011, ora 18:06
Mita Amalia
Nu este medic/terapeut
Mita Amalia
Multumesc deeafily ptr.raspuns..Cind am sa merg dupa biletul de iesire din spital (ptr.ca la ultima internare nu ia dat bil.de iesirew ca nu a fost gata si iau zis sa revina )si am sa_l intreb pe medic despre PET...sfecla rosie cansuma si el din martie de cind am descoperit LH si telina dar ceaiuri din cele de ai scris tu nu vom incerca.SANATATE si tie.
0
13-09-2011, ora 18:10
Mita Amalia
Nu este medic/terapeut
Mita Amalia
Multumesc deeafily ptr.raspuns..Cind am sa merg dupa biletul de iesire din spital (ptr.ca la ultima internare nu ia dat bil.de iesirew ca nu a fost gata si iau zis sa revina )si am sa_l intreb pe medic despre PET...sfecla rosie cansuma si el din martie de cind am descoperit LH si telina dar ceaiuri din cele de ai scris tu nu am incercat...vom incerca SANATATE...
0
14-09-2011, ora 12:55
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
amalia draga, nu stiu ce relatie ai tu cu hematoloaga ta, poate e una extrem de apropiata, aproape familiala, dar eu sunt oncolog si cand vine cate un pacient cu sugestii sa-i recomand io tratamente nu stiu de care sau investigatii asemenea, mai ales PET/CT, ma enervez instantaneu si il poftesc frumos sa-si faca ce vrea el pe parafa lui proprie si/sau din banii lui din buzunarul propriu. nu e obligatoriu ca medicul tau sa reactioneze FIX asa, dar iti dau o idee de cam cum sta treaba. medicul are mereu motive pentru tot ce face si nu face, iar ce poti tu sa faci, inafara de a strica relatia cu el, este fie sa ii urmezi recomandarile, fie sa cauti alt medic cu totul. tine minte lucrurile astea, caci sunt spre binele tau, mai ales daca le intelegi!
despre propolis si laptisor si sfecla si monica tatoiu... personal sunt medic, si orice medica care se respecta (sau nu are alte motive ascunse) NU recomanda niciodata asemenea balacarii care nu ajuta la nimic. tot ce sper pentru tine este ca ele, daca tot le iei, sa nu-ti dauneze!
iti urez mult succes in continuare si numai bine!
0
14-09-2011, ora 14:56
miha69
Nu este medic/terapeut
miha69
pentru RaulDuke din cate am inteles sunteti medic oncolog si as dori sa va intreb ceva. Nu ca nu am incredere in medicul meu dar as dori si o alta parere. De Paste inchid 5 ani de cand am descoperit ca am lemfom hodgkin stadiul 2. Acum sunt bine numai ca imi simt corpul greu. As vrea sa incep sa practic un sport (inot). Credeti ca e bine sau o sa-mi supun corpul la ceva ce nu poate ridica?
0
14-09-2011, ora 18:48
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
nu sunt hematolog, deci taramul limfoamelor nu e chiar specialitatea mea propriuzisa. totusi problema ta curenta nu e neaparat una hematologica, deci o sa-ti raspund cum pot mai bine si cum fac pentru toti pacientii mei: nu iti cunosc problema in detaliu, dar la cum descrii si daca nu sunt alte probleme, cred ca sa faci inot, atata timp cat simti tu ca poti si ca iti place si ca nu te streseaza sau preseaza nimeni, nici macar tu insati, nu numai ca nu e contraindicat, dar este convingerea mea ca chiar TE VA AJUTA.
o mare parte din scopul oricarui tratament in oncologie este fix acela ca omul sa poata avea o viata cat mai normala. deci atata timp cat ceva nu e NET CONTRAINDICAT si omul si-l doreste, este chiar util sa-l si aiba/faca. desigur, in liniile lucrurilor decente si social acceptate in general :)
ce e curios, dupa mine, este care e substratul acestei senzatii a ta de "corp greu" ? te simti obosita ? esti letargica sau doar cand faci efort obosesti foarte repede ? asta a aparut odata cu tratamentul ? ai si alte conditii medicale ? ai discutat cu vreunul dintre doctorii tai despre asta ?
iti urez mult succes in continuare !
0
14-09-2011, ora 19:37
Anton2012
Nu este medic/terapeut
Anton2012
### pt deduoana### ce mai faci? sa inteleg ca ai terminat ziua numarul 2 din cura numarul 6 si vroiam sa te intreb cum iti este? analizele ti-au iesit bine? sanatate multa tuturor
0
14-09-2011, ora 21:12
daniella28
Nu este medic/terapeut
daniella28
@Raul Duke.nu vreau sa te supar sau sa intram in contradictii. dar cred ca aici e diferenta mare intre medicii din rom si cei din afara a pune o intrebare nu este acelasi lucru cu a impune sau a sugera medicului cum sa actioneze.este doar o intebare legata de o analiza care se face gratuit prin casa de asig in special pt pacientii cu CA in partea de hemato//// multa sanatate tuturor
0
14-09-2011, ora 21:18
deeafily
Nu este medic/terapeut
deeafily
domnule RaulDuke. nu pun la indoiala pregatirea dumneavoastra medicala, insa mi se pare absuda atitudinea dumneavoastra in ce priveste :1-nu inteleg ce il costa pe medic sa faca o recomandare pt. Pet? A scrie un diagnostic pt trimitere e un efort prea mare? Nu stiu, intreb doar? Ce i se poate intampla uni medic curat daca isi trimite pacientul la Pet? pt ca asa ati afirmat ca "il trimiti sa isi faca ce vrea pe parafa lui sau pe banii lui". In al 2-lea rand va intreb: consumati paine? Consumati cartofi, fasole? De ce consumati aceste "balacarii care pot sa va dauneze"? Nu ajuta la nimic asa ati afirmat de miere, propolis etc. Eu cred ca le consumati pt ca va ajuta sa supravietuiti-prin urmare ajuta la ceva. Deci daca aceste alimente nu contin cine stie ce vitamine si totusi le consumam, cum puteti spune ca mierea sfecla rosie, propolisul pot sa dauneze?
Eu am subliniat anterior ca acestea trebuie sa fie completarea tratamentului impus de medic.de fapt nici nu trebuie sa fi sau sa fi fost bolnav ca sa le consumi.Daca e asa cum spuneti, ca pot sa ne dauneze, ar trebui avertizati cei sanatosi sa nu mai consume miere, sfecla, telina. Nicun fel de abuz, de orice natura nu e recomandat de nimeni, dar eu nu cred ca a consuma o lingurita de miere sau o salata de sfecla sau un ceai de catina pot sa dauneze in vreun fel.
In principiu sunt bautoare de ceaiuri -am fost de cand ma stiu-dar prefer sa beau un ceai de fructe si nu un plic de hartie in care sunt puse toate semintele si colorantii si aromele sintetice.
0
14-09-2011, ora 22:06
Elena60
Nu este medic/terapeut
Elena60
Pentru miha69: Mie mi-au aparut probleme de mobilitate. Nu pot sa-mi mai duc mainile la spate sa-mi inchei fusta!
Se pare ca tratamentul pentru limfom+radioterapia au dus la acest fapt! Am facut gimnastica medicala (care e un pic diferita de cea de intretinere si tonifiere prin salile de fitness) la Spitalul de Recuperare Cluj, cu masaj, impachetari cu parafina si gimnastica in bazin in luna august! Dupa primele 3 sedinta deja simteam imbunatatirea mobilitatii! La finele celor 10 sedinte era mult mai bine, iar durerea din umeri din timpul noptii disparuse! Din pacate nu am fost consecventa sa continui si acum incep sa apara din nou durerile! Deci sunt convinsa ca daca ai sa incepi sa faci miscare si aceasta la inceput sub supraveghere (pana inveti sa faci exercitiile) sigur nu iti va dauna! Din contra! Cred ca ne-am simti mult mai bine daca am face mai multa gimnastica!
Va doresc numai bine!
0
14-09-2011, ora 22:18
Mita Amalia
Nu este medic/terapeut
Mita Amalia
@RaulDuke intrdevar relatia sotului meu si amea implicit este una cit se poate de normala intre un medic si pacientul sau.Vorbim mult ne incurajeaza, la facut pe sotul meu sa creada ca viata nu se incheie cu un diagnostic si ca trebuie sa luptam ptr. ea indiferent care ar fi deznodamintul..ASA au trecut 7 luni de cind este bolnav si se simte bine. Ia recomandat evitarea;;infectiilor, a frigului. Multumesc ptr.raspunsul dat, dar haideti sa ne amintim ca inainte cind eram mici parinti nostri nu ne indopau cu medicamente sau mai stiu eu ce siropuri.Ne dadeau ceai de ceapa ptr. tuse ne bagau sosetutele in otet ptr.febra, frectii si cite alte ceaiuri si eram bine sanatosi.Nu pun la indoiala necesitatea medicamentelor dar in ziua de azi toata lumea cumpara medicamente mai mult decit este nevoie si mai grav fara o recomandare de la un medic..Da unele plante consumate in doze mai mari pot cauza efecte secundare nedorite dar totusi nu le putm numii balacarii doar ptr. ca medicina medicamentoasa nu o admite pe cea naturista...Va multumesc inca odata ptr.interventia D_voastra...Multa sanatate tuturor..Si apropo avem doua fetite minunate cea mare are 10 ani cea mica are 5 ani si nu au facut nici o injectie pina acum doar vaccinuri..am incercat sa nu exagerez cu pastile sau siropuri.sanatate va doresc.
0
14-09-2011, ora 22:29
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
1: despre produsele "naturiste" sau alternative, se repeta obositor discutiile si concluzii nu se trag. treaba clara e una: nu au legatura cu medicina! nu sunt o solutie medicala. cine vrea sa-si dea cu parerea, e liber sa o faca, il asculta cine vrea, e frumos sa avem toti pareri si convingeri si sentimente foarte puternice, dar asta nu presupune si o legatura cu ce e medical util sau stiintific dovedit. n-am zis despre ele ca dauneaza, ci ca SPER sa nu dauneze. nu poate nimeni zice ca ajuta la fel de bine cum nu poate zice nimeni ca nu dauneaza, deci pentru cine decide sa le foloseasca atunci cand are cancer, mi se pare de bun simt sa-i urez sa NU ii dauneze macar.
2: despre PET, ca se pare ca lumea are o obsesie cu asta, luati o pauza, va rog! fiecare medic se descurca si el cu ce are la dispozitie si este obligat sa dramuiasca ce poate pentru fiecare. suntem intr-o tara cu un sistem medical cu platitori putini si saraci. chiar daca nu ma astept de la nici un bolnav sa accepte, cu atat mai putin sa inteleaga asta, trebuie sa intelegeti cel putin ca o relatie intre un medic si un pacient nu poate functiona fara increderea ca respectivul prost cu halat alb face TOT CE POATE pentru pacient. daca aceasta incredere lipseste, tot ce poate face fiecare este sa schimbe respectivul medic, atat. sa-l intrebi la ce e buna o investigatie si sa-ti explice daca ar fi sau nu indicata in cazul lui e una, sa sugerezi sa-ti fie recomandata e alta si e o sfruntare, dupa parerea mea. un medic care se respecta face tot ce e necesar si indicat din oficiu, iar daca nu... nu vad de ce ar accepta un pacient sa colaboreze cu el. altfel, despre PET/CT in mod particular sau despre alte proceduri/metode foarte costisitoare, intelegeti ca pe medic efectiv il costa sa inainteze un dosar catre aprobare! il costa pur si simplu sansa ca atunci cand are nevoie critica de asa ceva, sa nu mai aiba acces. ca atare e obligat ca foarte des sa se descurce ca pana nu de mult, cand nici nu exista PET/CT de exemplu.
3: despre partea cu medicii din strainatate, asta, ma scuzi, o sa o iau chiar personal :D e privilegiul meu sa fi fost prin foarte multe locuri nu doar prin europa ci si din america de nord. lasa-ma sa te asigur ca medicii de acolo nu au NIMIC in plus fata de ce e la noi. sunt doar mai multi la cap de locuitor/asigurat si au acces la mijloace mai scumpe, asta e tot. in schimb am vazut niste loaze fara margini in comparatie cu niste medici medii de la noi, si chiar in locuri foarte sus-puse. in schimb, te rog mult sa te duci la un medic din strainatate, indifierent ce asigurare ai avea, si spune-i scurt "vreau si io un PET/CT, cred ca mi-ar fi util" si dupa aia vino aici pe forum si spune-ne ce s-a intamplat :) o sa fie distractiv.
in rest numai bine la toata lumea! intrebati-va putin si "de ce" din cand in cand, va rog, si mergeti putin dincolo de aparente, ca nu e nimeni impotriva nimanui pe nicaieri.
sanatate si noroc!
0
14-09-2011, ora 23:52
miha69
Nu este medic/terapeut
miha69
PT.RaduDuke. Iti multumesc frumos pentru raspuns. Sunt o persoana sportiva. In timpul tratamentelor nu am avut voie sa fac miscare(bine si daca vroiam nu puteam). Anul trecut am intrebat medicii daca pot sa practic un sport si mi-au raspuns pozitiv. Am mers la sala sau la stadion mai bine de 8 luni. Atunci m-am simtit bine. Problema a aparut in vara aceasta. Transpir f.usor. In special in cap.Mult!!! Si o treaba in casa sa fac
(ceva obisnuit)transpir in cateva minute. Simt ca nu mai am corpul la fel de elastic si asta ma sperie un pic.
Pe 19 sept.o sa merg la controlul anual. Am sa discut cu medicul.
In ceea ce priveste medicii din strainatate sunt de acord cu tine. Medici buni sau mai bine interesati sunt peste tot. Eu traiesc de 22 ani in Atena. Aici am fost tratata. La inceput mi-au dat un diagnostic gresit si am facut o chimioterapie pt.non-hodgkin. Cat timp am facut chimioterapie, radioterapie am intalnit medici greci cu studii facute in Romania.DA. Au aparate bune, conditii bune dar eu cred ca trebuie sa asculti de doctorul tau.
Eu am facut de 2 ori PET imediat dupa terapii. Costa 1500 euro. A platit asigurarea mea.Medicul a vrut insa analiza.
Iti multumesc pt.timpul acordat.
0
14-09-2011, ora 23:58
miha69
Nu este medic/terapeut
miha69
Pt.Elena60 Iti multumesc pt. sfat. Am sa merg la un bazin sa caut un antrenor care sa ma ajute. Stiu ca trebuie sa ma comport ca un om normal din moment ce nu ma simt bolnava, dar cateodata mintea se joaca cu mine.EU simt ca picioarele nu mai sunt atat de usoare.Nu au aceeasi elasticitate. Sper sa se rezolve.
Multa, multa sanatate!
0
15-09-2011, ora 00:13
miha69
Nu este medic/terapeut
miha69
Pt.RaduDuke vreau sa mentionez ca dupa terapii am avut un pic zaharul ridicat, in special dimineata. Am luat medicamente, am avut grija cu mancarea si stiu ca ajuta si miscarea. Cu toate acestea simt ca picioarela mele nu mai sunt la fel de elastice. Vreau sa lucrez mai mult dar nu ma lasa.La piciorul stang am 2 degete care nu le simt in intregime. Ma sperie...Obosesc mai usor, mai repede. Transpir f.mult la cap. Nu stiu cum sa imbunatatesc toata situatia.Vreau sa traiesc normal si sa invat sa traiesc cu ceea ce mi-i s-a intamplat.
Iti multumesc ca ma asculti.Sper ca nu ti-am rapit mult timp.
O zi buna.
0
15-09-2011, ora 13:04
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
e interesant ce descrii tu, dar din pacate nu e o dilema de elucidat pe internet. la momentul de fata, asa cum mi se prezinta mie, pare o problema de diagnostic diferential intre O PROBLEMA MEDICALA si eventual O LIPSA DE ANTRENAMENT. deci e foarte posibil sa fie numai asta, o chestie banala. trebuie sa vorbesti cu medicul tau generalist intai de toate, el trebuie sa te asculte din fir in par, legat de istoricul medical, si sa vada cam cand au aparut problemele, cum au evoluat, ce factori de risc mai ai, ce investigatii pot fi luate in discutii.
despre inot in mod special, dupa parerea mea e pur si simplu pacat sa te afli in Grecia si sa nu il practici :) mai ales daca poti.
numai bine!
0
15-09-2011, ora 20:54
daniella28
Nu este medic/terapeut
daniella28
@RaulDuke pot sa iti raspund la ce mai intebat si iti raspund sincer.poate ca depinde si de relatia cu medicul dar DA i am spus asa ceva medicului meu si de a fost de acord cu asta.eu am avut 3 PETuri in ultimul an.//e adevarat ca am si avut ceva" probleme " pt ca eu dupa chimio fara radio am sfarsit cu REBOUND THYMUS HYPERPLEZIA.dar relatia cu medicul e ffffff buna.si iti pot spune ca am inclusiv nr de tel al medicului
0
15-09-2011, ora 21:11
daniella28
Nu este medic/terapeut
daniella28
@Raul DUKE imi pare rau ca ai luat o personal dar eu cand am zis de diferenta dintre medici din rom si cei din afara NU m am referit la pregatirea medicala m am referict STICT la maniera la care ai raspus tu si care se intampla si te citez acum pe tine;;"il trimiti sa isi faca ce vrea pe parafa lui sau pe banii lui" //pt daca ma intrebi parerea din punct de vedere profesional iti pot spune ca da medici romani ;;o mare parte din ei" sunt mult mai buni decat cei din afara pt "ca orice padure are uscaturi"si in afara si in rom ////////si lucrez terapie intesiva de peste 7 ani inclusiv in USA si am cunoscut destui medici cat sa imi fac o parere

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.
732 comentarii 1 2 ..... 131415 ..... 24 25 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: