Limba galbena si senzatie de dinti murdari | Forumul Medical ROmedic

Limba galbena si senzatie de dinti murdari

16-02-2012
cooper
Nu este medic/terapeut
cooper
Buna ziua.
Ceva timp in urma am fost la medic, care m-a diagnosticat cu gastrita. Principalele simptome erau limba de culoare alba, miros straniu in gura si senzatia de ardere a stomacului (jigaraie in vocabularul popular). Am urmat un tratament, care l-am terminat 2 zile in urma. Insa, de ceva timp am alte simptome: limba are pete galbene (mai pronuntate in partea din spate), si mereu am senzatia de murdarie pe dinti, de parca nu i-as spala vreo 2 zile.
Igiena dentara o urmez cu 'strictete', de 2 ori pe zi spal dintii si limba. Stomacul nu imi face probleme, ma simt ok.

Rog sa ma ajute si pe mine cineva cu un sfat, ce ar trebui sa fac si de la ce-s simptomele date. O fi de vina stomacul, sau e alta problema?
Sper sa prind timp si sa ajung si pe la medicul de familie.

Va multumesc mult
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Expunerea limitată la limbaj în timpul copilăriei modifică structura creierului adult
  • Legătura dintre utilizarea acetaminofenului (paracetamol) în timpul sarcinii È™i întârzierile de limbaj la copii
  • Noi descoperiri în structura creierului copiilor cu tulburări de dezvoltare a limbajului
  •