Limba cu problemele ei

04-07-2011
syp1818
Nu este medic/terapeut
syp1818
Buna ziua! De aproape un an, am o problema pe care am incercat sa o tratez, insa nu am reusit.pe suprafata limbii, in special dimineata am niste depuneri albe, nu sunt dureroase, doar ca au un miros specific dar pe langa asta e si crapata(medicul mi-a zis ca asa este ea si ca asa va ramane toata viata...mi-am facut de 2 ori exudat faringian, prima data mi-a iesit streptoccoc, medicul mi a dat omoxacilina, nu am vazut niciun rezultat, l-am mai facut o data in alta parte, si a iesit negativ insa limba arata la fel.precizez ca probleme dentare nu am, si ma ocup cred ca destul de bine de igiena bucala si ca e adevarat am luat ceva antibiotice cand eram mai mic.Ce ma sfatuiti?
2 comentarii
0
04-07-2011, ora 13:57
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sa NU mai iei antibiotic aiurea.. ca agravezi situatia
problema este gastrica sau intestinala.. cu simptome in cavitatea bucala
mergi la Gastrologie pentru investigatii
0
04-07-2011, ora 18:47
syp1818
Nu este medic/terapeut
syp1818
Eu am fost doar la medicul de familie, si pe langa aceste exudate, care din punctul meu de vedere nu a rezolvat nimic, mi-am facut si o analiza, legata de virusul helicobacter pylori, insa a iesit negativ(sau in limitele normale).Voi incerca sa sa vad daca gasesc aceasta sectie, doar la spital...si daca ma credeti sunt niste conditii, in fine.Dar stiti cumva cam ce analize trebuie sa fac? multumesc pentru raspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aspectul limbii - element de diagnostic facil cu AI
  •