Limba ciudata si iritata

24-02-2016
discutiipechat
Nu este medic/terapeut
discutiipechat
Buna ziua

Prezint niste mici ulceratii in special pe varful limbii, par a fi anumite papile iritate si parca ar fi marite si sunt de culoare alba, care ustura f tare. Mi se foremaza si niste pete mici si rosii ingradide de o bordura alba.Prezint anumite probleme la stomac, in momentul in care mananc mai pretentios sau beau acidulat, ma umflu si ma doare stomacul pentru cateva minute simtind nevoia sa scot gaze.Probleme cu limba se schimba de la o zi la alta, de fiecare data iritatia se muta in alta zona dar tot pe varful limbii. Am intretinur relatii sexuale cu o doamna, dupa care a doua zi am inceput sa prezint aceste simptome. Se poate sa fie o transmite BTS, sau ce e? Sunt destul de panicat acum.

ROG RASPUNS

Va multumesc!
4 comentarii
0
24-02-2016, ora 10:57
discutiipechat
Nu este medic/terapeut
discutiipechat
http://i68.tinypic.com/2eoxsvd.jpg[/IMG]

Atasat puteti vedea poza cu limba.
0
24-02-2016, ora 11:05
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
am mai scris pe forum
Limba este Oglinda tractului Digestiv
faci investigatii la gastrologie si schimbi radical regimul alimentar
0
24-02-2016, ora 11:06
discutiipechat
Nu este medic/terapeut
discutiipechat
Ati reusit sa vedeti poza? Poate avea legatura cu vre un BTS?
0
04-06-2016, ora 18:59
adry188
Nu este medic/terapeut
adry188
Buna ziua! Pentru domnul doctor Flueraru...Va trimit o poza cu niște bubițe apărute pe limba pe partea dreapta, pt ca st f speriata..mă doare un picuț și gatul tot în aceeași parte.limba e verde, pt ca doar ce mâncasem pătrunjel...v-Am trimis pozele pe adresa dvs. de mail, pt ca nu m-am descurcat altfel...Va mulțumesc și aștept răspunsul dvs..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aspectul limbii - element de diagnostic facil cu AI
  •