Lichid preejaculator... sarcina?

15-09-2013
Lina333
Nu este medic/terapeut
Lina333
Acum 18 zile am inceput sa iau anticonceptionale, dar a 6-a zi am uitat sa iau pastila la ora fixata dar am luat-o dupa 3-4 ore. La fel s-a intamplat si a 12-a zi. La anticonceptionalele mele scrie ca abia dupa a 7 a zi de administrare pot face sex neprotejat. Dar azi(a 18a zi de anticonceptionale, dar a 6 zi de cand le- am luat dupa intarziere) am facut sex cu iubitul meu si prezervativul s-a rupt. Nu a ejaculat, dar imi fac griji pentru lichidul preejaculator. Exista vreo sansa de sarcina? Au vreun efect anticonceptionalele daca am intarziar cateva ore in 2 zile ?
3 comentarii
0
15-09-2013, ora 19:53
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
daca intarzierea a fost doar cateva ore si ai luat pastilele dupa indicatiile din prospect nu ai de ce sa iti faci probleme.
0
15-09-2013, ora 20:21
FloricaElona
Nu este medic/terapeut
FloricaElona
Cred că fiecare dintre noi a avut;-) Primul lucru pe care doctorul mi-a spus a fost că sexul şi utilizarea de contraceptive este specializat pentru cei responsabili şi adulţilor;-) Deci, de la mine acelaşi lucru, dacă vă decideţi să urmaţi comprimate sunt luati timpul lor pentru că altfel o loterie şi nervi inutile!
0
16-09-2013, ora 12:01
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
nu e nicio problema daca ai intarziat cu 2-3 ore. sa nu fi fost mai multe ore.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •