Lichid ascita hemoragic pelvis si abdomen!CA 125 MARIT!nici un DIAGNOSTIC

30-07-2015
malika16
Nu este medic/terapeut
malika16
Buna ziua,
Va contactez deoarece sunt intr-o situatie limita. Am 27 de ani si de 2 ani fac investigatii pentru stabilirea unui diagnostic conform simptomelor mele.

In principiu, o data pe luna abdomenul se imbaloneaza foarte tare, am crampe ingrozitoare, frisoane, voma, greata, nu pot scoate gazele sau iesi afara.

In afara de sirul lung de investigatii RMN, CT, testarI TBC, in Februarie anul acesta mi s-a facut o laparoscopie investigatorie si colonoscopie de catre un chirurg generalist unde nu s-a observat ceva anume modificat. Testul BK - negativ In ianuarie 2015 mi s-au facut doua paracenteze cu prelevare 4, 5 litri de lichid hemoragic, iar dupa 1 sapatamana de la prima, prelevare 2, 5 litri lichid hemoragic. Lichidul a fost investigat si nu a iesit nimic modifcat.

Am un dosar intreg de investigatii de la parazitolog pana la testare de anumite boli autoimune.

Mentionez ca in acesti doi ani, niciodata lichidul nu a disparut, din contra a inceput sa creasca in volum.

Va rog frumos, daca ma puteti ajuta cu o opinie in ceea ce priveste obtinerea unui diagnostic, deoarece crizele sunt din ce in ce mai grave, iar lichidul se strange foarte rapid.
Va multumesc!
1 comentarii
0
13-04-2021, ora 20:47
Elenaalina1
Nu este medic/terapeut
Elenaalina1
Buna ziua, cum va simtiti, ati descoperit ce ati avut ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.