Leucocite marite!

27-06-2011
andreeaarsene1985
Nu este medic/terapeut
andreeaarsene1985
Buna ziua! Astazi mi-am facut cateva analize la sange. Avand in vedere ca medicul meu de familie este in concediu, o sa va cer ajutorul cu niste sfaturi, pareri, deoarece sunt foarte speriata.
Numarul de leucocite rezultate la sange sunt de : 11.51 ( valorile normale alaturate sunt de 5.00-10.00)
Imediat am cautat pe internet sa vad ce inseamna acest lucru. Si m-am oripilat cand am vazut.:leucemie, peritonite...
Mentionez faptul ca de cateva zile am fost diagnosticata cu tendinita si urmez un tratament cu diclofenac. este posibil sa fi influentat rezultatul analizelor?
De asemenea, de curand am avut si cateva simptome de candidoza pentru care, spre rusinea mea, am mers singura in farmacie si mi-am cumparat niste ovule, fara a merge la medic. Se poate sa aiba legatura si aceasta candidoza cu rezultatul? Va multumesc si astept raspunsuri. O zi buna!
3 comentarii
0
27-06-2011, ora 16:18
hipocrat
Identitate neconfirmată
hipocrat
este posibil sa fie datorita candidozei.
0
27-06-2011, ora 16:49
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
NU
era momentul potrivit sa-ti faci toate analizele acum,
stiid ca,
ai deja cateva tratamente la "activ".

O seara minunata iti doresc.
0
27-06-2011, ora 17:06
andreeaarsene1985
Nu este medic/terapeut
andreeaarsene1985
multumesc amandurora pt rasp! Analizele erau programate cu mult timp in urma, iar problema cu piciorul a aparut de 3 zile...:( daca nu luam antiinflamatoarele pt picior, nu as fi suportat durerile alea mari.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un dispozitiv imprimat 3-D ce poate detecta rapid anemia
  • A fost dezvoltat un sistem cu micro-ace pentru a analiza concentrația medicamentelor din organism
  • Analize uzuale (și interpretarea lor pe scurt)
  • Leucocite scăzute - când / de ce scad leucocitele
  • Un nou test de sânge are o predictibilitate mai mare a riscului de boli
  • Leucocitoza (când cresc leucocitele)
  •