Leucemie limfatica cronica

26-06-2008
acmilan1ro
Nu este medic/terapeut
acmilan1ro
In urma cu o luna, mi-am pierdut mama datorita unui melanom malign si a unor medici incompetenti. La doua saptamani dupa acest eveniment, tatal meu in varsta de 61 de ani este depistat la analizele acelea gratuite cu leucocitele crescute de 3 ori adica 30000. Repeta analiza de 3ori iar rezultatul este asemanator. Apoi merge la hematologie la Timisoara si i se pune diagnosticul de Leucemie limfatica cronica insa i se spune ca nu trebuie sa faca nici un tratament !!!! As dori sa stiu cat este de grava aceasta boala, se impune oare vreun tratament, se poate face ceva pt vindecare, care sunt prognosticele, ce sanse de supravietuire, suferinta sunt. Ar fi prea mul ca dupa ce am pierdut o mama tanara de 56 de ani sa il pierd si pe tata. Va rog mult sa-mi raspundeti. Va multumesc si va doresc multa sanatate !
1 comentarii
0
27-06-2008, ora 00:00
DAVINIA
Nu este medic/terapeut
DAVINIA
Sigur ca trebuie sa incercati!! Eu mi-am pierdut mama acum 18 ani din cauza cancerului iar acum mama mea vitrega se stinge datorita melanomului malign. Tatal meu este distrus, de 2 ori e cam crud insa Dumnezeu ne da putere si incercam sa rezistam!!! Sant diverse citostatice care le-ar putea lua tatal dv si apoi medicina naturista are si ea o importanta majora. Mergeti in Cluj daca aveti posibilitatea la oncologie si incepeti imediat un regim naturist. Nu pierdeti timpul si nici speranta!!! Va las si adresa mea de email in caz ca v-as putea ajuta cu ceva lavinia_covaci@ mail.com.
Dumnezeu sa va indrume si sa va aiba ina paza!!!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.