Leucemie

23-10-2010
Veto
Nu este medic/terapeut
Veto
Un prieten bun a fost diagnosticat cu leucemie mieloblastica acuta m 3 ceva de genu mi-a spus el... nu stiu exact oricum are mai multe celule albe decat rosii in fine.. diagnosticul a fost pus in urma unui control la coloana dupa ce acuza dureri. Intrebarea mea este in felul urmator sunt sanse de supravietuire si vreau sa fiti transanti cum vreti voi succinti numai vreau adevarul cat timp care sunt urmarile detalii va multumesc.
1 comentarii
0
03-11-2010, ora 13:36
ema-pop
Nu este medic/terapeut
ema-pop
Buna, , nu sunt medic, dar pot sa-ti spun ca o colega de-a mea de 44 de ani a fost diagnosticata anul trecut cu leucemie. A avut niste dureri groaznice de stomac, s-a dus la urgenta si in urma unor analize i-au depistat boala. A facut chimioterapie vreo 3-4 luni la Cluj, cu pauze bineinteles, si acum este foarte bine, lucreaza, iar analizele i-au iesit bune. Important este ca prietenul tau sa fie consultat de un oncolog si sa inceapa un tratament, ...sa manance multe fructe si legume proaspete, sa aiba un regim de viata sanatos, sa se fereasca de raceli si sa aiba.credinta in D-zeu. Deci, sunt mari sanse de supravieture! Multa sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.