Larva migrans visceralis

15-12-2010
isa_luisa
Nu este medic/terapeut
isa_luisa
Buna seara tuturor!
Am inteles ca larvele de toxocara cani / kati din ouale embrionate ingerate accidental sunt intr-un impas parazitologic si nu pot ajunge la maturitate. Ele se inmultesc, totusi, in organismul uman sau pacientul va avea tot atatea granuloame eozinofile cate oua embrionate a ingerat? Cat de mari sunt aceste larve?
Cu multumiri, Isa
1 comentarii
0
04-03-2011, ora 21:19
emil iasi
Nu este medic/terapeut
emil iasi
buna seara tuturor. si eu am problema parazitara de cinci ani, am repetat de zeci de ori in acesti ani analizele si rezultatul este mereu acelasi giardia lambria si tratamentul care il primesc este acelasi mereu medicamente de toate tipurile contra parazitior si fara nici un efect. am incercat tot ce este posibil si naturist dar la fel fara efect. doar in perioada cit folosesc tratamentul sunt mai linistiti. ma refer ca i-mi dau un prurit oribil in anus. va rog mult sa ma ajutati daca exista vreo cura. de cinci ani nu mai stiu gustul la multe bunatati alimentare de la care ma abtin. lactate, miere, dulciuri, peste si chiar anumite tipuri de carne. va multumesc pentru atentia acordata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.