Largactil Fiole

06-06-2008
dmcsk8
Nu este medic/terapeut
dmcsk8
Buna ziua, apelez la dumneavoastra in speranta ca voi gasi solutia pentru gasirea si achizitionarea acestui medicament...O ruda de-a mea sufera de o afectiune numita" afectiune de TriGemeni" afectiune aparuta in urma atingerii si lezarii unui nerv in urma unei operatii stomatologice..Durerile provocate de aceasta sunt "mult mai rele decat chinurile nasterii" spune bunica mea...Doctorul care a recomandat acest medicament spune ca tabletele nu sunt bune si ca doar fiolele isi vor face efectul...Deja situatia este la limita..am cautat medicamentul in Grecia, Ungaria, Italia...Daca nu reusesc sa il gasesc curand voi pleca si in Spania in cautarea lui...Am gasit pe un site pe net, dar dureaza 30 de zile pana ajunge...deja durerea este mult prea mare...mi-e teama sa nu cedeze.nu inceteaza deloc..continua zi si noapte..nu se mai poate trai asa.Va rog din suflet daca ma puteti ajuta, sunt dispus sa il cumpar de la dumneavoastra, sau daca stiti cumva un alt remediu pentru aceasta cumplita afectiune sunt dispus sa va ascult...Va multumesc frumos si sper sa fie cineva printre dumneavoastra care sa ma ajute!
3 comentarii
0
07-06-2008, ora 00:00
dmcsk8
Nu este medic/terapeut
dmcsk8
va rog frumos...este chiar urgent...chiar nu este nimeni care sa ma poata ajuta??
0
07-06-2008, ora 00:00
emanuel
Nu este medic/terapeut
emanuel
doctorul care a recomandat largactil ar fi putut sa va trimita spre un serviciu de chirugie maxilo-faciala, tratarea nevralgiei de trigemen beneficiaza de mai multe medicamente si scheme de tatament largactil +xilina este o varianta alta ar fi fenitoina, baclofen, carbamazepin. Adresativa intr-o sectie de chirugie maxilofaciala pt un diagnostic si un plan d e tratament corect corect.
0
11-08-2008, ora 00:00
Nuti Eftenie
Nu este medic/terapeut
Nuti Eftenie
Pana azi am fost in aceeasi situatie disperata de cautare a acestui tratament pt ameliorarea durerilor mamei mele care sufera de aceasta urata nevralgie trigemeni.La spitalul militar Carol Davila-Bucuresti Dl. dr. Adrian Nistor ca prin minune a avut aceste fiole atat de necesare, ele au fost cumparate de o pacienta cu aceleasi probleme din Franta si s-au eliberat cu reteta data de dansul, iar aceasta pacienta cu suflet mare a renuntat la cele ramase asa ca mama mea beneficiaza de ele. Chiar azi a inceput tratamentul si face infiltratiile o data pe zi, sper sa o ajute ne dorim din suflet. Asa ca luati repede o trimitere pt acest spital si mergeti la Dl doctor poate va ajuta si pe dvs. Va urez sanatate si Doamne ajuta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.