Lamuriti-ma cu lavajul nazal la bebe

17-11-2015
onuska5
Nu este medic/terapeut
onuska5
Buna ziua am o nelamurire privind lavajul nazal la bebe de 2 luni. Trebuie facut cand sunt probleme respiratorii sau si daca nu sunt? Fata mea a avut doar un ochisor care ia curs de cand am nascut si atat sa tratat cu usor masaj si nu mai avem probleme lavaj nu cred ca i-am facut de 3 ori in 2 luni pentru ca ea respira se nici nu o aud. I-am facut proba ca am inteles de la alte mamici ca trebuie facut zilnic???? Si i-am bagat ser fiziologic nu mult si cu batista bebelusului dar nu a iesit nimic. ori nu am pus suficient ser ori nu are nevoie? Cum e mai bine pentru ea de procedat?
2 comentarii
0
18-11-2015, ora 11:06
anca250
Nu este medic/terapeut
anca250
eu si cand a mea a avut probleme cu mucisorii daca ii puneam ser fiziologic nu scoteam mai nimic, asa ca am optat pt apa de mare, mi se pare mai buna...si serul daca e trebuie sa fie usor caldut din cate am inteles...trebuie sa ai foarte mare grija in primul an de viata de igiena nazala a bebelusului, asa ca mai des e mai bine, poate nu zilnic, dar macar la 2-3 zile..
0
18-11-2015, ora 12:20
onuska5
Nu este medic/terapeut
onuska5
Unii spunca daca aspira bine in spital bu mai e nevoie altii ca trebuie facut zilnic a mea nu avut probleme sa curga nasul sau sa fie infundat de asta intreb.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul