Lamuriri in legatura cu Karissa si menstruatia

28-04-2011
Ioana_angel
Nu este medic/terapeut
Ioana_angel
Buna ziua! Acum o luna am fost la un control ginecologic pt o cistita ( o fac destul de des) si am rugat medicul sa imi prescrie si anticonceptionale. Adevarata mea problema e faptul ca si inainte cu o luna de a lua pastilele mi-a venit ciclul menstrual doar doua zile( normal imi vine 4-5 zile), am facut un eco iar medicul mi-a spus ca nu este sangerare peste sarcina, m-ia prescris Logest sau Karissa, eu am inceput sa iau Karissa. Am terminat prima folie, iar menstruatia tot doua zile mi-a venit.E normal sa apara astfel de dereglari? E prima oara cand iau pastile, iar medicul meu nu mi-a explicat foarte clar ce si cum, doar cum sa le administrez. Am avut si relatii sexuale neprotejate dar dupa 10 zile de cand am inceput anticonceptionalele. Mentionez ca am uitat sa iau o pastila ( am luat-o dupa 12 ore) dar nu am avut contact sexual neprotejat decat dupa 7 zile. Multumesc! O zi cat mai buna si multa sanatate!
1 comentarii
0
28-04-2011, ora 17:56
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Menstruatia de numai doua zile nu arata o boala, ci poate foarte bine sa fie o varianta normala.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul