La palma stanga

26-08-2011
Leviathan
Nu este medic/terapeut
Leviathan
Pe data de 6 august am avut un incident cu bicicleta intr-o zona in care se trecea de la drum cu pietriş la asfalt.
Era vale, inca eram pe drumul cu pietre, aveam greutate pe portbagaj si urma sa trec la drum asfaltat, dar trebuia sa opresc deoarece treceam la drum principal..franele nu au blocat roata pe drumul cu pietre..dar cand au trecut pe asfalt erau ceva pietre..roata sa blocat si a alunecat bicicleta si eu m-am dus urat pe podul palmelor.
Mai grav este "la palma stanga" deoarece acolo sa tras putin piele in spate ( iar l-a dreapta o usoara julire).. am fost la chirurgie si au curatat impuritatile ce s-au strecurat in acea zi in palma cat s-a putut.
Acum intr-un fel s-a prins la loc dar nu complet, deoarece inca mai e ceva rană si cand intind palma la maxim simt un fel de usturime caci se trage pielea.
In cat timp scap de aceasta usturime? si pot face ceva sa scpa mai repede?
1 comentarii
0
17-01-2016, ora 03:03
Anatr
Nu este medic/terapeut
Anatr
Si eu am cazut mai demult la un joc, vara. Am facut o cicatrice, deoarece rana nu s-a vindecat complet(tot in palma este) si pielea e inca sensibila. Ma doare cand o ating si la fel si cand o intind. Nu stiu daca va functiona, dar o sa incerc crema de cicatrici. Ati aflat vreo alta solutie?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul