LITIAZA RENALA

17-04-2009
CSCS
Nu este medic/terapeut
CSCS
BUNA ZIUA, SUFAR DE LITIAZA RENALA DIN ADOLESCENTA, IN PREZENT AM 32 DE ANI.RINICHII MEI PRODUC CALCULI RENALI DIN OXALATI DE CALCIU.PRACTIC MEREU AM ASTFEL DE CALCULI RENALI DE DIFERITE MARIMI.ATUNCI CAND DEVIN FOARTE MARI SI SE INTETESC CRIZELE MA PREZINT LA CLINICA DE UROLOGIE DIN TG.MURES PENTRU LITOTRITIE EXTRACORPORALA(SINGURA METODA DE A SCAPA O PERIOADA DE CALCULI).IN PREZENT AM IN RINICHIUL DREPT 3 CALCULI(5, 7, 9, MM)SI IN RINICHIUL STG.2 CALCULI (4, 5 MM).AM AFLAT DE CURAND DE UN PRODUS, ANUME RENOSTIM.AS VREA SA MA AJUTATI CU UN RASPUNS, DACA A AVUT CINEVA ADMINISTRAT ACEST PRODUS, SI CE EFECTE A AVUT ASUPRA CALCULILOR.VA MULTUMESC!
2 comentarii
0
29-04-2009, ora 13:53
Dr. Oancea Mihaela
Nefrologie, Bacau
Dr. Oancea Mihaela
Nu am experienta personala cu acest produc ( Renostim ) dar din ce am citit pare sa fie un extract cu alcool din diferite plante ( ienupar in principal ) cu rol antiseptic, adica se adreseaza in principal infectiilor de diverse tipuri ( urinare si digestive ). Deci, nu cred ca aveti mari sanse sa dizolvati calculii dvs renali cu acest produs ( mai ales ca nu aveti calculi de tip infectios formati din fosfat amoniacomagnezian ). Din curiozitate, vi s-a masurat vreodata oxaluria ( cantitatea de acid oxalic eliminata urinar in 24 de ore )? dar PTH? probabil ca aveti un defect enzimatic innascut care va predispune la formarea de calculi renali, si care din nefericire nu poate fi tratat.
Multa sanatate
0
09-05-2009, ora 08:45
Biuu
Nu este medic/terapeut
Biuu
unde anume ati facut litotritia?la cabinet particular?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.