Leziune chistica ovariana

10-09-2013
iraida77
Nu este medic/terapeut
iraida77
Buna seara! Sunt tulburata din cauza unor analize facute deoarece am dureri mari in prima zi a menstruatiei si o senzatie dureroasa permanent. CA125 mi-a iesit 65, si la RMN leziune chistica ovariana dreapta cu caractere la limita, chist cu continut hemoragic stang, ascita minima.Dr. mi-a recomandat operatie anexoctomie( cred), dar eu ma gandesc ca timp de o luna sa urmez tratamente naturiste, toata nadejdea mi-o pun in Dumnezeu si apoi sa efectuez analizele iar. Ma puteti ajuta cu sfaturi, recomandari, impartasindu-mi experienta dv? Va multumesc si sanatate sa va dea Domnul!
12 comentarii
0
10-09-2013, ora 23:45
symy sym
Nu este medic/terapeut
symy sym
Incearca un tratament homeopatic. Nu stiu foarte multe despre asta dar poti vorbi cu cineva care este in domeniu si vezi iin ce masura te poate ajuta.
0
11-09-2013, ora 11:10
iraida77
Nu este medic/terapeut
iraida77
Multumesc mult ptr raspuns! Astept si alte sugestii, si, da, mi-am facut o schema cu produse naturiste( gemoderivate, plante, tincturi etc). Sanatate si ajutor de la Domnul!
0
11-09-2013, ora 12:32
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Eu te sfatuiesc sa consulti si un alt medic ginecolog si sa nu mai amani sfatul medicilor.
Intr-o luna de zile lucrurile se pot agrava mai mult decat crezi, acel chist poate sa se rupa si atunci ajungi la urgenta pe masa de operatie unde te pricopsesti si cu o super urata taietura. In locul tau nu m-as baza pe tratament hemeopat exclusiv, ci doar ca adjuvant atunci cand exista un tratament medicamentos.
0
11-09-2013, ora 17:27
iraida77
Nu este medic/terapeut
iraida77
Da, multumesc pentru sfaturi! In primul rand imi pun nadejdea in bunul Dumnezeu si sfantul Nectarie. Poate se mai afla cineava in situatia mea! Mi-ar prinde bine sa stiu ce tratament face, sau ce cale a urmat!
0
11-09-2013, ora 22:14
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
O vecina a facut 4 ani tratament cu produse homeopate,
situatia s-a agravat si TOT la operatie a ajuns
Acum e bine, Multumim Bunului Dumnezeu.
parere:
NU amana operatia
cele bune,
0
11-09-2013, ora 23:10
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
religia si stiinta nu au absolut nimic in comun..eu una cred in descoperirile stiintifice si nu in sfinti pictati pe pereti.urmeaza sfatul dat de otilia...sanatate.
0
11-09-2013, ora 23:14
iraida77
Nu este medic/terapeut
iraida77
Totu-i de la Dumnezeu, chiar si stiinta, si nu o spun eu, ci oameni de stiinta au recunoscut existenta lui Dumnezeu! Dar nu este acesta subiectul... Va multumesc pentru opinia dv. Va doresc sanatate si numai bine!
0
13-09-2013, ora 00:01
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Iraida, nu inteleg de ce ne mai intrebi, daca ai luat o decizie??
Problema este a ta, daca vei ignora sfaturile medicilor, este posibil ca acel chist sa se transforme intr-o tumora maligna...in plus vad ca si CA 125, care este un marker tumoral are valoarea usor crescuta...
Eu, din nefericire, am facut ca tine, la tinerete si am ajuns sa fiu operata de cancer ovarian..
Si ca sa te convingi citeste din postarile mele, am 2 ani si ceva de la operatie...
Iti doresc ca D-ZEU sa-ti lumineze mintea si sa iei urgent o decizie..ierburile nu vindeca...amelioreza unele simptome.
Este f. important, ce varsta ai??
0
13-09-2013, ora 08:56
iraida77
Nu este medic/terapeut
iraida77
36 de ani. Sa va dea Dumnezeu sanatate!
0
13-09-2013, ora 08:59
iraida77
Nu este medic/terapeut
iraida77
Cat ati stat pana v-ati operat?
0
13-09-2013, ora 12:59
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Este o intreaga istorie, oricum eram tanara, acum am 64 de ani...asa ca mergi si la alt medic ginecolog, sa ai mai multe opinii si dupa te hotarasti..mult noroc.
0
09-04-2014, ora 09:20
iraida77
Nu este medic/terapeut
iraida77
Buna ziua! Revin dupa 7 luni la subiectul postat in septembrie.In tot acest timp am urmat tratamente naturiste si nadejdea in Dumnezeu si, daca e cineva interesat de rezultat as putea da detalii! O zi buna si sanatate sa va dea Domnul!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai bune metode de a scăpa de crampele menstruale
  • Dureri menstruale puternice - cauze, tratament, remedii, sfaturi utile
  •